Jak zimą dbać o brodę?

Mariusz Siwko
12.12.2017

Każdy brodacz zetknął się z problemem zamarzania i nieprzyjemnego przesuszania się włosów na twarzy. Zimą posiadacze bujnego zarostu nie mają łatwego życia, co jednak nie oznacza, że nie mogą nic na to poradzić. Są proste sposoby, by przetrwać okres mrozu i chlapy bez pogorszenia kondycji brody. Przeczytasz o nich w naszym poradniku.

Olejek do brody

Koniecznie w niego zainwestuj. Olejek doskonale nawilża brodę i nadaje jej połysku, ale przede wszystkim nadaje włosom sprężystości, co zimą będzie je chronić przed łamaniem na mrozie. Nanoś odrobinę olejku przed każdym wyjściem na mroźne powietrze oraz po powrocie z dworu do ciepłego pomieszczenia. To podstawa!

Szalik lub chusta

Świetną ochroną przed mroźnym powietrzem może być właśnie szalik. Zainwestuj w taki, który możesz owinąć luźno wokół twarzy, tym samym przykrywając całą brodę i wąsy. Jeśli nie przepadasz za szalikami, to przynajmniej noś chustę (może być cienka). W ten sposób nie tylko zadbasz o brodę, ale też o swoje zdrowie, bo nie będziesz wdychać bardzo mroźnego powietrza i… smogu.

Czesanie

Zimą jest niezwykle ważne, ponieważ zapobiega plątaniu się włosków, a tym samym ich łamaniu. Czesz brodę przed każdym wyjściem na dwór i oczywiście po powrocie. Dodatkowym efektem będzie poprawa wyglądu zarostu.

Nie kładź się spać w mokrej brodzie

Mokre włoski są bardzo podatne na łamanie, dlatego nigdy nie należy się kłaść do łóżka bez wcześniejszego wysuszenia brody – możesz do tego użyć suszarki z funkcją jonizacji i chłodnego nawiewu.

Pij dużo wody

Odpowiednie nawilżenie organizmu jest bardzo ważne w sezonie zimowym, ponieważ wówczas zarówno na zewnątrz, jak i w pomieszczeniach, panuje niska wilgotność powietrza. To nie służy brodzie i może prowadzić do znacznego pogorszenia jej wyglądu. Staraj się wypijać przynajmniej dwa litry wody mineralnej dziennie.

Częściej odwiedzaj golibrodę

Dobrze przystrzyżona broda jest bardziej odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne, nie plącze się, wygląda o wiele lepiej. Zimą odwiedzaj golibrodę nawet co dwa tygodnie lub zainwestuj w dobry trymer, który pozwoli Ci samodzielnie zadbać o równo przystrzyżoną brodę.

Wprowadź te zasady w życie od zaraz, a przekonasz się, że Twoja broda tylko na tym zyska.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.