Jaki portfel męski kupić?

Mateusz Nowak
12.04.2021

Męski portfel powinien być przede wszystkim elegancki i dopasowany do charakteru właściciela oraz jego prezencji. Nie wszyscy panowie się nad tym zastanawiają, wybierając portfele w sposób przypadkowy, kierując się tylko ceną czy kwestiami praktycznymi. Nie popełnij tego błędu i podejdź do sprawy wyboru męskiego portfela w sposób metodyczny. Sprawdź, na co powinieneś tutaj zwrócić szczególną uwagę.

Rozmiar portfela

To pierwsza rzecz, nad którą musisz się zastanowić. Skąd masz wiedzieć, jak duży portfel jest Ci potrzebny? Najłatwiej będzie zmierzyć szerokość i głębokość kieszeni w marynarkach oraz spodniach, w których najczęściej nosisz portfel. Nie może on ani wystawać, aby nadmiernie wypychać kieszeni. Rozmiar będzie mieć natomiast drugorzędne znaczenie, jeśli nosisz portfel w torebce, aktówce etc.

Liczba przegródek

Dobrze się zastanów, czy aby na pewno potrzebujesz portfela z wieloma przegródkami. Jeśli na co dzień w ogóle nie korzystasz z gotówki, tylko płacisz kartą, a wręcz telefonem/zegarkiem, to może lepiej zainwestować w mały portfel na 2-3 karty, dowód osobisty i ewentualnie prawo jazdy (dowodu rejestracyjnego samochodu nie trzeba mieć przy sobie)?

Grubość portfela

To bardzo ważna kwestia w sytuacji, gdy masz zwyczaj noszenia portfela w wewnętrznej kieszeni kurtki, a tym bardziej marynarki. Wybierz taki portfel, który po wypełnieniu go potrzebnymi rzeczami nie będzie wypychać kieszeni i się spod niej odznaczać – wygląda to bardzo nieestetycznie.

Rada

Elegancki mężczyzna powinien mieć minimum dwa portfele – ten drugi jest bardzo cienki, mieści tylko karty kredytowe i banknoty, za to nie wypycha kieszeni i może być noszony w marynarce garniturowej.

Materiał, z jakiego został wykonany portfel

Tutaj wybór powinien być dość prosty. Jeśli szukasz eleganckiego, bardzo męskiego portfela, to postaw na model z cielęcej skóry – jest miękka, przyjemna w dotyku i elastyczna, dzięki czemu portfel łatwo dopasowuje się do kształtu kieszeni. Taka skóra jest też dostępna w licznych wariantach wybarwienia.

Możesz jednak kupić sobie także portfel sportowy, wykonany z tkaniny syntetycznej, który lepiej sprawdzi się podczas wakacji czy weekendowych wypadów za miasto.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.