Jaki telewizor kupić? Najlepiej… żadnego

Mateusz Nowak
29.06.2020

Zakup telewizora wydaje się być oczywistym krokiem na drodze do urządzenia swojego mieszkania czy domu. Zwykle obowiązek wybrania odpowiedniego modelu spoczywa na barkach faceta. Jesteś na tym samym etapie i już sam nie wiesz, co kupić, bo oferta rynkowa jest po prostu za duża? Mamy dla Ciebie oryginalną propozycję. Nie kupuj żadnego telewizora. To najlepsza decyzja, jaką możesz podjąć. Sprawdź, co dzięki temu zyskasz.

Więcej czasu

Telewizja to doskonały złodziej czasu. Jeśli już teraz narzekasz na jego brak, to po zakupie telewizora sytuacja tylko się pogorszy. Mając dostęp do telewizji czujesz naturalną pokusę, by wypoczywać na kanapie i gapić się w ekran. W tym czasie mógłbyś porobić dziesiątki innych rzeczy, na przykład pobawić się z dziećmi, zrealizować jakiś od dawna odkładany projekt, znaleźć dla siebie jakieś twórcze hobby.

Rozwój intelektualny

Zasadą w większości domów jest to, że osoby mające telewizor (a już szczególnie duży) o wiele mniej czytają. Dotyczy to również ludzi inteligentnych, oczytanych, mających ambicję. Telewizja to prosta, tania rozrywka, która pozwala na niezobowiązujący relaks. Jest rzeczą zupełnie normalną, że gdy mamy do wyboru robić nic, a „pocić się” intelektualnie, to wybieramy to pierwsze. No chyba, że nie mamy wyboru, bo w domu nie ma telewizora.

Więcej miejsca w salonie

Argument, którego często nie bierze się pod uwagę, a szkoda, bo przecież telewizor i cały towarzyszący mu sprzęt zajmują mnóstwo miejsca w salonie. Często jest wręcz tak, że urządzamy to pomieszczenie „pod telewizor”, co już zakrawa na absurd. Zaoszczędzoną przestrzeń możesz wykorzystać na np. efektowną biblioteczkę czy kącik do czytania.

Zaoszczędzone pieniądze

Zakup telewizora wydrenuje Twój portfel, a tak naprawdę nie zyskasz niczego, co jest Ci niezbędne do życia. Mówimy tutaj o kwotach co najmniej czterocyfrowych. Do tego dochodzi wyższe zużycie energii, wydatki na płatną telewizję czy platformy VOD. Policz, ile to wszystko będzie Cię kosztować rocznie i zastanów się, czy nie lepiej byłoby wykorzystać te pieniądze na coś, co naprawdę da Ci mnóstwo satysfakcji – na przykład wymarzoną podróż.

Mniej stresu

Osoby oglądające telewizję, a szczególnie kanały informacyjne, są bardziej zestresowane – udowodniono to w licznych badaniach. Czy naprawdę chcesz sobie to fundować? Nie wystarczy Ci stres w pracy?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.