Jaki wybrać pierścionek zaręczynowy?

Maciej Piwowski
02.04.2020

Choć pierścionki zaręczynowe to coś znacznie więcej niż biżuteria, także wśród nich dają się zauważyć zmieniające się trendy. Nadal króluje klasyka, która zawsze się obroni i nie ma co ukrywać – jest po prostu pewnikiem. Z drugiej strony jednak coraz większą uwagę zwraca się na coś nowocześniejszego, oryginalniejszego, ciekawszego. Co jest lepsze? Jaki pierścionek zaręczynowy wybrać, by cieszył oczy i serce wybranki do końca życia?

Stylowe pierścionki zaręczynowe – klasyczne czy nowoczesne?

Wybierając odpowiedni pierścionek zaręczynowy, warto od razu założyć, że nie ma on być ozdobą, elementem dopełnienia stylizacji, czymś okazjonalnym. Pierścionek zaręczynowy to symbol, wartość sama w sobie, uświetnienie, pamiątka, dowód miłości. Dlatego też nie musi być dobierany do stroju, ale dobrze, jeśli wpasowuje się w gust wybranki. Oczywiście, mężczyzna powinien go wybrać także zgodnie ze swoimi oczekiwaniami – wszak będzie go podziwiał na dłoni ukochanej do końca życia! Jakie są możliwości wyboru i jak kupić idealny pierścionek zaręczynowy?

Zawsze w cenie: klasyczne pierścionki zaręczynowe

Złota obrączka i jeden biały kamień – oto klasyczny pierścionek zaręczynowy, który, choć nie wyróżnia się niczym szczególnym, tak naprawdę jest spełnieniem marzeń każdej kobiety. Prosty i elegancki, a zarazem robiący ogromne wrażenie pierścionek zawsze spotka się z zachwytem, więc jest to – można powiedzieć – idealny pomysł dla tych, którzy nie są zdecydowani.

Jednocześnie taki rodzaj pierścionka wcale nie musi być zwykły! Nikt nie powie, że pierścionek zaręczynowy z diamentem jest „za prosty” – w końcu diamenty mówią same za siebie. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by wybrać pierścionek zaręczynowy z białym szafirem czy tanzanitem – słowem, nawet wśród klasyków znajdą się prawdziwe perełki, niby niepozorne, ale jednak o wielkiej mocy.

Nutka ekstrawagancji, czyli nowoczesne pierścionki zaręczynowe

To wyjątkowa propozycja dla tych, którzy szukają czegoś innego, ale nadal eleganckiego, szykownego i mimo wszystko dość uniwersalnego. Można wybrać pierścionek zaręczynowy z różowego złota zamiast żółtego lub też z białego, a kamień również nie musi być ani miały, ani pojedynczy.  Nowoczesne pierścionki zaręczynowe oferują też różne kształty zarówno samych kamieni, które mogą układać się w różne wzory oraz obrączek, które nie muszą być proste – mogą układać się w fale czy też być połączeniem kilku cieniutkich małych obręczy.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy i spełnić marzenie kobiety?

Najlepiej… uzbroić się w cierpliwość. Wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego nie jest łatwym zadaniem. Nie warto poddawać się emocjom, choć oczywiście pierścionek powinien zachwycić, sprawić, by poczuło się coś wyjątkowego. Ale warto też przyjrzeć się bogatej ofercie. Najlepiej robić to na spokojnie, w domowym zaciszu, przeglądając „gabloty” internetowych sklepów jubilerskich, np. Savicki.pl, żeby dokonać wstępnej selekcji i obrać właściwy kierunek.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.