Jaki zegarek dla żony kupić?

Mariusz Siwko
05.02.2024

Zegarek to popularny prezent od męża dla żony, na przykład na urodziny, święta czy rocznicę ślubu. Jest to upominek wartościowy, elegancki, a przy tym praktyczny. Zastanawiasz się, jaki zegarek kupić? W naszym artykule omawiamy kilka podstawowych kryteriów, jakimi należy się kierować.

Styl zegarka

Zacznij od zastanowienia się, czy Twoja żona preferuje klasyczny, elegancki, sportowy czy nowoczesny styl ubierania. Pod tym kątem dobierz styl zegarka, który powinien idealnie korespondować z ulubionymi outfitami żony.

Na pasku czy bransolecie?

Jeśli szukasz zegarka o biżuteryjnym charakterze, to oczywiście postaw na model na bransolecie, pamiętając przy tym, aby dobrać wielkość zegarka do rozmiaru nadgarstka żony. Zegarek na pasku jest delikatniejszy i może lepiej pasować do biurowych stylizacji.

Funkcja zegarka

Rozważ, czy szukasz dla żony zegarka sportowego, casualowego, eleganckiego czy może na wyjątkowe okazje. Jakąś opcją może być również zakup smartwatcha, co szczególnie polecany w sytuacji, gdy Twoja żona jest osobą aktywną i lubi nowinki technologiczne.

Marka

Nie musisz oczywiście kupować bardzo drogiego zegarka, natomiast jeśli ma to być wyjątkowy prezent, to rozejrzyj się za modelem cenionej, rozpoznawalnej marki, co doda zegarkowi prestiżu.

Dobrym pomysłem będzie również personalizacja zegarka poprzez dodania grawera z dedykacją, datą etc. Taki grawer najczęściej wykonuje się na spodzie koperty.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie