Jakie akcesoria do smartfonu mogą Ci się przydać?

Piotr Kowalczyk
21.09.2021

Niestety musimy już zapomnieć o pięknych czasach, kiedy to kupując nowy model smartfonu otrzymywaliśmy w zestawie wiele przydatnych dodatków. Obecnie producenci są wyjątkowo skąpi i nawet wydając sporo pieniędzy na flagowca nie mamy co liczyć na to, że w opakowaniu znajdziemy wszystkie akcesoria. W co zatem warto doposażyć swój nowy smartfon? Sprawdź to w naszym poradniku.

Karta pamięci

Jeśli zamierzasz intensywnie korzystać ze smartfonu do robienia zdjęć czy kręcenia filmów, to szybko zapełnisz dostępną pamięć wewnętrzną – zwłaszcza w przypadku, gdy urządzenie jest w stanie dawać obraz w jakości 4K. W takiej sytuacji podstawowym akcesorium, w jakie powinieneś się zaopatrzyć jest oczywiście zewnętrzna karta pamięci. Przed jej zakupem sprawdź, jaką maksymalną pojemność karty obsługuje Twój smartfon.

Powerbank

W dzisiejszych czasach jest praktycznie niezastąpiony. Współczesne smartfony to kombajny do pracy i rozrywki, które jednak potrzebują ogromnej ilości energii. Jeśli nie zawsze masz możliwość podłączenia telefonu do ładowania, to kolejnym akcesorium, w które powinieneś zainwestować, jest powerbank. Daje on poczucie bezpieczeństwa i komfortu, zwłaszcza poza biurem czy domem.

Dodatkowy kabel USB

Ten dołączony do zestawu nie dość, że jest krótki i marnej jakości, to jeszcze może się szybko zgubić. Dlatego radzimy od razu zaopatrzyć się w dodatkowy kabel USB, najlepiej z kilkoma końcówkami, co pozwoli Ci korzystać z niego do obsługi różnych urządzeń (np. z klasycznym gniazdem USB oraz USB typu C).

Ładowarka indukcyjna

Świetne rozwiązanie dla tych, którzy intensywnie korzystają ze smartfonu w biurze i chcą, aby urządzenie było cały czas podłączone do ładowania. Model indukcyjny sprawdza się o tyle lepiej niż klasyczny, że pozwala ograniczyć liczbę kabli pałętających się po biurku, a tym samym utrzymać porządek w miejscu pracy.

Etui

Tutaj celem jest oczywiście zabezpieczenie obudowy i ekranu przed zniszczeniem, na przykład podczas przenoszenia smartfonu w torebce, w kieszeni kurtki czy plecaku. Warto w to zainwestować, aby przedłużyć estetyczny wygląd telefonu, a także zminimalizować ryzyko zbicia wyświetlacza – to najczęstsza awaria, do jakiej dochodzi w naszych smartfonach.

 

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.