Jakie perfumy wybrać dla mamy?

Mariusz Siwko
14.05.2024

Zbliża się ważne święto Twojej mamy i wiesz, że na co dzień żałuje sobie ona na wszystko, włącznie z kosmetykami i perfumami? To dobra okazja, aby sprawić jej luksusowy prezent. Pytanie tylko, jakie perfumy dla mamy wybrać, aby wstrzelić się w jej gust? Po kilka wskazówek zajrzyj do naszego artykułu.

Ustal jej preferencje

Spróbuj się dowiedzieć, jakie nuty zapachowe najbardziej lubi Twoja mama. Zajrzyj do jej kosmetyczki czy szafki w łazience – być może znajdziesz tam perfumy o konkretnej bazie, którą można powtórzyć w innym zapachu?

Jeśli mama nie używa perfum, to na pewno masz ulubione zapachy, na przykład kwiatowe, owocowe czy drzewne. Kieruj się tym kryterium przy wyborze konkretnego kosmetyku – np. zapachy kwiatowe to różane, jaśminowe czy z nutami gardenii, a drzewne to te, w których pierwsze skrzypce gra sandałowiec lub cedr.

Pora roku

Perfumy warto kupować z myślą o aktualnej porze roku, dzięki czemu mama będzie mogła od razu zacząć ich używać. Jeśli okazja przypada latem lub wiosną, to postaw na lżejszą, kwiatową lub owocową kompozycję. Zimą natomiast lepiej sprawdzają się cięższe zapachy.

Charakter mamy

Wybierz zapach, który pasuje do osobowości i stylu życia Twojej mamy. Aktywne, energiczne kobiety zwykle preferują świeże, orzeźwiające perfumy, podczas gdy kobiety eleganckie i wyrafinowane z reguły wolą bardziej złożone kompozycje.

Zapachowe evergreeny

Jeśli natomiast nie masz kompletnie pomysłu na to, jak podejść do wyboru perfum dla mamy, to postaw na coś bezpiecznego. Na rynku są piękne, uniwersalne zapachy, które przypadną do gustu większości kobiet, jak np. nieśmiertelne Chanel No. 5, Dior J’adore, czy Lancôme La Vie Est Belle.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie