Jakie rękawiczki powinny znaleźć się w męskiej szafie?

Andrzej Winnicki
20.04.2023

Rękawiczki to niezbędny element zimowej garderoby. Elegancki mężczyzna powinien je nosić również jesienią czy chłodną wiosną – nie tylko po to, aby dobrze wyglądać, ale też zadbać o swoje dłonie. W ciągu roku należy korzystać z różnych rodzajów rękawiczek. W naszym poradniku wymieniamy te, które z całą pewnością powinny się znaleźć w Twojej szafie.

Skórzane

Zacznijmy od najbardziej eleganckiego rodzaju rękawiczek męskich. Te wykonane ze skóry, najlepiej w kolorze czarnym, pasują do każdej oficjalnej czy nawet casualowej stylizacji, gdy chcesz prezentować się świetnie. Są odpowiednie na każdą porę roku (również chłodne lato) i stanowią obowiązkowy element uzupełniający do płaszcza i garnituru.

Dzianinowe do codziennej stylizacji

W Twojej szafie nie powinno zabraknąć również klasycznych rękawiczek dzianinowych, najlepiej o różnej grubości, które będziesz zakładać w zależności od temperatury na dworze. Zwróć przy tym uwagę, aby rękawiczki miały wypustki na palcach, które umożliwia obsługę telefonu czy ekranu dotykowego w samochodzie.

Bez palców

Rękawiczki bez palców to bardzo praktyczny element garderoby. Założysz je w chłodniejsze, ale jednak nie mroźne dni, gdy chcesz stworzyć niebanalną stylizację. To wręcz obowiązkowy element wyposażenia faceta, który preferuje rockowy styl ubierania.

Robocze

Oczywiście nie nosi się ich na co dzień i nie zakłada do pracy czy na spacer, ale i tak bywają niezastąpione. Rękawice robocze przydadzą się podczas majsterkowania, prowadzenia prac w ogrodzie czy mycia samochodu. Dzięki temu nie zniszczysz rękawiczek codziennych czy tym bardziej tych na specjalne okazje.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie