Kiedy iść do seksuologa? Poradnik dla zaniepokojonych facetów

Remigisz Szulc
09.03.2018

Seks powoli, ale jednak systematycznie przestaje być tematem tabu. Młode pokolenie Polaków zaczyna otwarcie mówić o swoich potrzebach i problemach łóżkowych, które stają się nagminne, szczególnie u mężczyzn. Panowie mają jednak coś takiego, jak męska duma. Z tego powodu rozwiązań szukają przede wszystkim w Internecie. Wciąż niewielu facetów decyduje się na wizytę u seksuologa. To poważny błąd. Jeśli nie chcesz go popełnić, to przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się, kiedy warto iść do seksuologa.

Powtarzające się problemy ze wzwodem

Nie idź od razu do seksuologa, jeśli jeden czy dwa razy nie udało Ci się stanąć na wysokości zadania. Mogło to być spowodowane stresem, nadmiarem alkoholu czy innymi obiektywnymi okolicznościami. Jeśli jednak problem się powtarza, a Ty przed pójściem do łóżka z partnerką czujesz wyraźne napięcie, to pora skonsultować się ze specjalistą. Nie zaczynaj od sięgnięcia po suplementy diety na potencję!

Nuda w łóżku

Masz odważne fantazje, których Twoja partnerka nie chce spełnić? Czujesz przez to, że Wasze pożycie jest nudne i stało się schematyczne? Namów swoją kobietę na wizytę u seksuologa. W obecności specjalisty, który ma duże doświadczenie w rozwiązywaniu tego typu problemów, z pewnością bardziej się otworzycie, co pozwoli Wam konkretnie omówić swoje oczekiwania i wyjaśnić nieporozumienia. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ zamiatanie problemu pod dywan może się skończyć nawet rozpadem związku.

Brak zainteresowania seksem

Znowu: to może być stan przejściowy lub permanentny. Jeśli zauważyłeś, że od dawna nie masz żadnego zainteresowania seksem, nie zwracasz uwagi na powaby partnerki, ewidentnie unikasz zbliżeń, to czas na wizytę u specjalisty. Seksuolog z łatwością ustali, co jest przyczyną tego problemu. Czasami taka zmiana u mężczyzn może zwiastować rozwój depresji lub nerwicy. Dlatego nie można tego bagatelizować.

Przedwczesny wytrysk

Najpierw trzeba ustalić, czy w ogóle masz z tym problem. Wielu facetów błędnie interpretuje reakcję swojego organizmu i sądzi, że jeśli nie mogą kochać się z partnerką przez godzinę, to już mają do czynienia z przedwczesnym finiszem. To oczywiście nieprawda. Warto więc skonsultować swoje wątpliwości z seksuologiem, najlepiej w obecności partnerki, która sama powinna ocenić, czy Twoja sprawność jest dla niej satysfakcjonująca. Jeśli rzeczywiście masz problem z przedwczesnym wytryskiem, to seksuolog zaproponuje Wam odpowiednie pozycje, ewentualnie przepisze Ci farmaceutyki.

Nie traktuj wizyty u seksuologa, jako osobistej porażki. To nie jest powód do wstydu, ale przejaw męskości i troski o dobre relacje z partnerką.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.