Kiedy można założyć marynarkę do dżinsów?

Maciej Piwowski
29.08.2022

Marynarka i dżinsy? Kiedyś nie do pomyślenia, dziś coraz częstszy wybór panów. Trendy i standardy w modzie męskiej bez przerwy się zmieniają, dlatego obecnie nikogo nie dziwi widok mężczyzny zakładającego marynarkę do dżinsów. W wielu sytuacjach nie będzie to żadnym faux-pas, a wręcz może to być udane połączenie. Sprawdź nasze wskazówki.

Gdy masz sportową marynarkę

Podstawowym warunkiem zakładania marynarki do dżinsów jest posiadanie sportowego lub causalowego modelu marynarki. Wykluczone jest łączenie codziennych spodni i marynarki od garnituru – w takim zestawieniu wyglądałbyś co najmniej niepoważnie.

Gdy wybierasz się na niezobowiązujące spotkanie

Masz umówione spotkanie z dobrze znanym klientem, czas nagli i nie zdążysz już skompletować eleganckiej garderoby? Jeśli spotkanie ma się odbyć w ciągu dnia, w niezobowiązujących okolicznościach, to śmiało narzuć marynarkę na koszulę, włóż ją w czyste i dobrze dopasowane dżinsy, a na nogi załóż mokasyny czy sztyblety. Taka stylizacja będzie jak najbardziej w porządku.

Do biura

Tutaj oczywiście wiele zależy od dress code’u obowiązującego w Twojej pracy. Jeśli pracodawca nie narzuca pracownikom stylu ubierania, ale jednocześnie chcesz się czuć komfortowo i wyglądać całkiem schludnie, to spokojnie możesz łączyć marynarkę z dżinsami.

Na randkę

Wybierasz się na randkę w ciągu dnia lub po południu? W planach jest kino, spacer i może kawa w małej knajpce? Marynarka, koszula i dżinsy będą dobrym zestawem na takie wyjście – zwłaszcza, jeśli Twoja partnerka również nie planuje tworzyć super eleganckiej stylizacji.

Na garden party z rodziną

Rodzinne imprezy, zwłaszcza na świeżym powietrzu, z reguły nie wymagają kompletowania eleganckiej garderoby. W zupełności wystarczające powinno być założenie marynarki do dżinsów, a latem do chinosów.

Do restauracji na niedzielny obiad

Niedzielny obiad to typowo rodzinne wyjście, które oczywiście wymaga pewnej celebracji – ale nie do przesady. Pora dnia zwalnia z obowiązku zakładania garnituru, natomiast marynarka jest już jak najbardziej wskazana.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.