Kiedy warto wypożyczyć garnitur?

Marek Szydełko
16.03.2023

Wynajem garniturów męskich to coraz popularniejsza usługa. Można z niej skorzystać w niektórych salonach z modą męską czy w dobrych pracowniach krawieckich. Wielu panów zaczyna się interesować opcją wypożyczenia garnituru, która może być strzałem w dziesiątkę – zwłaszcza w tych kilku sytuacjach, które omawiamy w naszym poradniku. Sprawdź, kiedy naprawdę warto wypożyczyć garnitur.

Gdy nie masz swojego garnituru, a potrzebujesz go tylko okazjonalnie

Umówmy się: nie każdy facet potrzebuje garnituru na co dzień. W większości firm obowiązuje dziś dość swobodny dress code, wielu z nas pracuje też zdalnie, dlatego zakup drogiego garnituru tylko po to, aby założyć go raz na kilka lat, mija się z celem i nie ma uzasadnienia ekonomicznego. W razie potrzeby po prostu skorzystaj z oferty lokalnej wypożyczalni garniturów.

Gdy jesteś na diecie lub ćwiczysz na siłowni

To bardzo ciekawy przykład. Jeśli masz silne postanowienie zrzucenia kilku czy kilkunastu kilogramów, to nie ma sensu kupować teraz garnituru – za jakiś czas nie będzie już na Ciebie pasować. Identycznie będzie w sytuacji, gdy właśnie zaczynasz swoją przygodę z siłownią i wiesz, że niedługo zbudujesz imponującą masę mięśniową. Kupiony dziś garnitur będzie na Ciebie za mały, przede wszystkim w barkach i ramionach.

Gdy przydarzył się mały wypadek

Wypożyczalnia garniturów może być ostatnią deską ratunku w sytuacji, gdy Twój bazowy garnitur uległ uszkodzeniu (np. pękły Ci spodnie czy rozdarła się marynarka), a nie masz już czasu na zakup nowego. Wówczas od razu skontaktuj się z lokalną wypożyczalnią i zapytaj o dostępność garniturów w Twoim rozmiarze.

Gdy chcesz zrobić duże wrażenie, a masz ograniczony budżet

Zakup doskonale skrojonego garnituru, wykonanego ze znakomitych materiałów, to spora inwestycja – nawet idąca w tysiące złotych. Nie każdy może sobie na to pozwolić, ale wiadomo też, że w takim garniturze mężczyzna wygląda świetnie i robi duże wrażenie na innych – a to bywa pomocne np. w sytuacjach biznesowych. Wypożyczenie takiego garnituru na szczęście jest o wiele tańsze (koszt od około 200-300 złotych za dobę).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie