Klucz udarowy: do czego może Ci się przydać?

Piotr Kowalczyk
11.12.2023

Klucz udarowy to narzędzie, które stosunkowo rzadko gości w męskim garażu, a szkoda, ponieważ jest niezwykle przydatne. Jeśli lubisz grzebać przy samochodach czy po prostu majsterkować, to zainwestuj w klucz udarowy, najlepiej akumulatorowy. Sprawdź, do jakich prac możesz go wykorzystać.

Zmiana kół

Jeśli masz dwa komplety kół do samochodu, a tym bardziej do dwóch samochodów, to dobrze wiesz, ile pracy zajmuje ich samodzielna wymiana. Możesz to sobie ułatwić dzięki kluczowi udarowemu, który zastąpi ręczny klucz z nasadką. W ten sposób wymienisz koła bardzo szybko, a najwięcej czasu zajmie lewarowanie pojazdu.

Prace mechaniczne

Klucz udarowy sprawdzi się również do wszelkich prac mechanicznych przy samochodzie, w tym do odkręcania i przykręcania śrub odpowiedzialnych za trzymanie elementów zawieszenia czy nadwozia. Takie śruby mają to do siebie, że często są zapieczone, a ich odkręcenie zwykłym kluczem jest bardzo męczące, a nawet może się okazać niemożliwe. Dobry klucz udarowy spokojnie sobie z tym poradzi.

Prace budowlane, instalacyjne

Zastosowanie klucza udarowego nie ogranicza się tylko do dłubania przy samochodach. Możesz go użyć do prac budowlanych, remontowych, instalacyjnych itd. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie trzeba odkręcić lub przykręcić większe śruby wymagające użycia dużego momentu dokręcania.

Ile kosztuje klucz udarowy?

Najtańsze klucze udarowe można kupić już za około 150 zł, przy czym pamiętajmy, że takie modele wymagają zasilania z kompresora. Jeśli chcesz mieć dużo wygodniejszy i praktyczniejszy klucz akumulatorowy, to przyszykuj sobie kwotę na poziomie minimum 350-400 zł.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie