Kompletujemy garderobę na wyjazd służbowy – co powinieneś spakować do walizki?

Jerzy Biernacki
31.10.2022

Wyjazdy służbowe są w naszym kraju owiane złą sławą. Obecnie jednak coraz więcej firm dba o to, aby pracownicy rzeczywiście mogli odnieść konkretne korzyści z takiego wyjazdu. Dlatego standardem stały się wysokiej jakości szkolenia, pokazy, ale także dobrze zorganizowane imprezy integracyjne. Właśnie dowiedziałeś się o wyjeździe służbowym i nie wiesz, co ze sobą zabrać? Sprawdź, jakiej garderoby nie może zabraknąć w Twojej walizce.

Garnitur lub nieformalny, ale elegancki komplet wieczorowy

To, czy powinieneś zabrać garnitur czy może mniej formalny strój wieczorowy zależy już od polityki obowiązującej w firmie. Jeśli wiesz, że w ramach wyjazdu planowana jest uroczysta impreza „na galowo”, to oczywiście spakuj garnitur. W przeciwnym razie może wystarczyć marynarka, bawełniane, dopasowane spodnie i biała koszula (niekoniecznie z krawatem).

Chinosy

To uniwersalne męskie spodnie, które równie dobrze sprawdzą się podczas szkolenia, jak i wieczornej imprezy. Warto mieć w walizce ciemne chinosy na różne okazje.

Sportowe ubrania

Coraz częściej wyjazdy służbowe obejmują zajęcia sportowe dla pracowników, które bardzo sprzyjają integracji. Nawet jeśli nic takiego nie jest planowane, to z pewnością będzie okazja, aby wyjść z hotelu i spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu. Dlatego spakuj komplet dresowy i sportowe obuwie.

Kilka koszul weekendowych

Koszule to must have w walizce na wyjazd służbowy. Zabierz ze sobą 2-3 pary koszul weekendowych, które są na tyle uniwersalne, że spokojnie można je założyć na szkolenie, kolację czy nawet wieczorną imprezę (o ile nie obowiązuje galowy strój).

Marynarka

Marynarka to kolejny uniwersalny element męskiej garderoby. Sprawdzi się zawsze, czy to w ciągu dnia, czy wieczorem.

Klapki basenowe

Nie zapomnij o spakowaniu klapek, z których możesz skorzystać pod prysznicem, na basenie czy w saunie.

Oksfordy

Oksfordy to uniwersalne obuwie męskie, na tyle eleganckie, aby móc wybrać się w nim na wieczorną imprezę, ale też wygodne i pasujące np. do chinosów.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.