Koszulka polo – dlaczego jest nieodzownym elementem męskiej garderoby?

Antoni Kwapisz
15.05.2023

Każdy facet ma w swojej garderobie mnóstwo t-shirtów. Warto natomiast wiedzieć, że wśród posiadanych koszulek powinny się też znaleźć modele polo, czyli z kołnierzykiem i guzikami (najczęściej trzema). Koszulki polo wyróżniają się także charakterystycznym dwuwarstwowym splotem z bawełnianej tkaniny pique. Sprawdź, dlaczego po prostu musisz mieć kilka takich koszulek.

Są super uniwersalne

Koszulki polo sprawdzają się o każdej porze roku, szczególnie w zestawieniu z marynarką. Można je zakładać do codziennych stylizacji, na imprezy rodzinne, mniej zobowiązujące spotkania służbowe, jak również na spacer czy na trening. Pod względem uniwersalności koszulki polo dystansują każdy t-shirt.

Elegancki element niezobowiązującej stylizacji

Koszulka polo, spodnie chinosy, mokasyny i lniana marynarka – oto gotowa stylizacja na garden party. Pomysłów na łączenie koszulki polo z innymi elementami garderoby jest oczywiście znacznie więcej. Ważne jest to, że taka koszulka śmiało może stanowić element dowolnej stylizacji o charakterze casual, nawet z delikatną nutą eleganckiego sznytu.

Koszulka polo wygląda dużo lepiej niż t-shirt

Jest to obiektywny fakt. Klasyczne t-shirty raczej nie sprawdzają się do stylizacji typu business casual, co z kolei jest domeną tzw. polówek. Jeśli więc szukasz nieco swobodniejszych, ale wciąż dobrze wyglądających elementów letniej garderoby, to ruszaj na zakupy po kilka koszulek polo w różnych wariantach kolorystycznych.

Jest wygodna i świetnie podkreśla męską budowę ciała

Rozumiemy, dlaczego wielu panów unika noszenia koszulek polo. Chodzi o to, że taka koszulka ściśle przylega do ciała, co jest atutem w przypadku zadbanych mężczyzn mogących się pochwalić ładną muskulaturą. Jeśli trochę się zapuściłeś, to popracuj nad formą i za kilka miesięcy z dumą zacznij prezentować tors i bicepsy w efektownej koszulce polo.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie