Których elementów męskiej garderoby powinieneś się pozbyć przy okazji porządków?

Remigisz Szulc
28.04.2022

Wielkie porządki w męskiej garderobie nie są może aż tak spektakularne jak w damskiej, ale mogą zająć trochę czasu i wymagać podejmowania twardych decyzji. Jeśli czujesz, że Twoja szafa wymaga odświeżenia, to bez sentymentów pozbądź się z niej kilku elementów. Których? Kilka propozycji znajdziesz w naszym poradniku.

Stary garnitur

Wciąż trzymasz garnitur ślubny, choć jesteście małżeństwem od 15 lat? Szkoda zajmować cenne miejsce. Garnitur nie dość, że pewnie jest już za mały, to jeszcze ma niemodny krój, fason czy kolor, dlatego po prostu się go pozbądź.

Znoszone buty

Jeśli masz w garderobie eleganckie buty, które najlepsze czasy mają już dawno za sobą, to pozbądź się ich bez żalu. I tak nigdzie ich nie założysz, a do grania w piłkę czy prac w ogrodzie z pewnością się nie przydadzą.

Powyciągane koszule

Każdy facet ma takie koszule w swojej garderobie. Jedna – w porządku. Możesz ją sobie zostawić do noszenia po domu. Jeśli jednak masz wiele powyciąganych koszul z lekko przetartymi łokciami, to wyrzuć je i zainwestuj w nowe.

Zmechacone swetry i golfy

Jeśli da się je jeszcze uratować poprzez usunięcie zmechaceń specjalną maszynką to warto podjąć taką próbę. W przeciwnym razie musisz je usunąć ze swojej garderoby. Nie przydają Ci eleganckiego wyglądu, raczej psują wizerunek, dlatego nie powinieneś ich więcej zakładać.

Za małe spodnie

Wciąż liczysz na to, że w końcu uda Ci się schudnąć, dlatego trzymasz 10-letnie dżinsy w garderobie? Spójrz prawdzie w oczy: raczej już nie wrócisz do dawnego rozmiaru, a nawet jeśli, to i tak będziesz potrzebować nowych ciuchów.

Zużyta bielizna

Zastanawiałeś się kiedyś, od jak dawna masz w szufladzie te same slipy, bokserki, skarpetki i podkoszulki? No właśnie… Bieliznę trzeba regularnie wymieniać, ponieważ szybko się zużywa, wygląda nieestetycznie i staje się niewygodna. Do kosza!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.