Laptop gamingowy nie tylko dla gracza – dlaczego warto kupić taki sprzęt do pracy?

Remigisz Szulc
16.08.2022

Laptopy gamingowe, zgodnie z ich nazwą, są dedykowane graczom. Coraz więcej grających osób szuka mobilnego, mocnego sprzętu, który można zabrać ze sobą na wakacje czy do znajomych. Okazuje się jednak, że laptopy gamingowe chętnie wybierają też przedsiębiorcy, dla których jest to optymalny komputer do pracy. Z czego wynika ta popularność? Najważniejsze powody znajdziesz w naszym artykule.

Bardzo wysoka jakość wykonania

Laptopy gamingowe rzeczywiście wyróżniają się na rynku pod względem jakości wykonania. W tym segmencie sprzętu można już liczyć na metalową obudowę, wzmocnione zawiasy oraz świetną jakość tworzywa sztucznego, które się nie palcuje. Do tego dochodzą typowe dla branży gamingowej akcenty, jak np. podświetlone logo producenta na obudowie.

Mocne podzespoły

Kluczową zaletą laptopów gamingowych jest to, że mamy tutaj do czynienia ze sprzętem high-endowym. Producenci nie oszczędzają na podzespołach, dzięki czemu laptop z powodzeniem może być wykorzystywany do ciężkiej pracy – w tym projektowania grafiki, tworzenia muzyki czy programowania.

Świetny monitor

Zwykle w laptopach gamingowych stosuje się matryce z szybkim odświeżaniem (nawet 144 Hz), co doskonale sprawdza się w grach, ale również w codziennej pracy – na przykład z tekstem. Dodatkowo można tutaj liczyć na większą przekątną ekranu oraz bardzo dobrą jakość samej matrycy (zdarzają się już laptopy gamingowe z wyświetlaczami 4K).

Przydatne bajery

Do grupy takich bajerów możemy zaliczyć chociażby podświetlaną klawiaturę. To niby nic takiego, ale jeśli często pracujesz po zmroku, w pociągu czy w kawiarni, to z całą pewnością docenisz takie rozwiązanie.

Uniwersalność

Laptop gamingowy to dobry wybór dla osób, które mogą sobie pozwolić na zakup tylko jednego komputera i chcą go wykorzystywać do różnych celów – zarówno do pracy, jak i grania czy oglądania filmów. Z każdego z tych zadań laptop gamingowy wywiąże się wzorowo.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.