Macho, partner czy mały chłopiec?

Jerzy Biernacki
02.04.2019

Jaki jest współczesny mężczyzna? Czy pełni funkcję głowy rodziny, czy może kreuje swój wizerunek macho na zewnątrz, a w zaciszu czterech ścian odgrywa rolę małego chłopca, który w obawie przed popełnieniem błędu o wszystko pyta swoją partnerkę? I czy w ogóle chce być w związku czy woli samotne życie singla? Trudne pytania, na które warto poszukać odpowiedzi.

Bagaż poprzednich lat

Bycie prawdziwym mężczyzną w dzisiejszych czasach nie jest wcale proste. Poprzednie pokolenia odcisnęły piętno na dorosłych dzisiaj facetach. Wiązanie końca z końcem, życie od pierwszego do pierwszego oraz alkohol. To codzienność, która panowała w wielu polskich domach. Czasy się zmieniły, ale wielu mężczyzn chyba nie do końca odnalazło się w nowej rzeczywistości.

Głowa rodziny to unikat?

Mężczyźni, którzy stanowią oparcie dla swoich żon, partnerek i dzieci to bardzo pożądany, ale niestety obecnie powoli wymierający gatunek. Wbrew pozorom panie nie chcą faceta, który pełni jedynie rolę żywiciela rodziny. Chodzi też o rozmowę, wsparcie w trudnych momentach, wzięcie odpowiedzialności za wszystkich domowników i przede wszystkim za siebie.

Prawdziwy mężczyzna będący głową rodziny nie musi być samcem alfa, który emanuje swoją tężyzną fizyczną. Może być niski i mieć sporą nadwagę, ale dzięki wspomnianym cechom będzie bardziej męski, niż wysportowany macho.

Piotruś Pan coraz popularniejszy

Współcześni dorośli mężczyźni coraz częściej odgrywają rolę wiecznego chłopca. Takie zachowania są określane syndromem Piotrusia Pana. Praca, obiad, telewizor, PlayStation, spotkania z kolegami na piwo. I wszystko to oczywiście tylko wtedy, kiedy pozwoli na to żona, a w niektórych przypadkach również mama.

Faceci będący wiecznymi chłopcami cechują się brakiem odpowiedzialności za swoje życie, ale również za osoby, z którymi się wiążą. Z kolei prośby o spełnianie należących do nich obowiązków są dla nich powodem do obrazy.

Wieczny singiel i mały chłopiec

Mężczyźni określani mianem Piotrusiów Panów często boją się angażować w związki i wchodzić w głębsze relacje. W ten sposób zostają singlami i wiodą sobie z pozoru szczęśliwe życie. Zazwyczaj podkreślają publicznie, że jest to ich w pełni świadomy wybór. W rzeczywistości pozostają samotni, a najważniejszą partnerką okazuje się często ... mama.

Jakim typem faceta jesteś Ty? Czy potrafisz rzetelnie odpowiedzieć na to pytanie i nie podkolorowywać rzeczywistości?

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.