Masaż prostaty: nie ma się czego wstydzić!

Remigisz Szulc
12.09.2018

Prostata jest jednym z najważniejszych męskich gruczołów. Jej prawidłowa praca umożliwia bezbolesne oddawanie moczu, ale także wpływa na sprawność seksualność i płodność. Prosta produkuje bowiem płyn odpowiadający za żywotność plemników. Temat prostaty wciąż dla wielu panów jest wstydliwy. Tymczasem przerost tego gruczołu jest przykrym schorzeniem, mającym fatalne konsekwencje dla ogólnej jakości życia. Jednym ze sposobów na uchronienie się przed takimi problemami jest regularne wykonywanie masażu prostaty.

W gabinecie lekarskim

Podstawowym miejscem, w którym wykonuje się masaż prostaty, jest gabinet urologiczny. Każdy mężczyzna po 40. roku życia powinien regularnie poddawać się badaniu gruczołu. Lekarz może dzięki temu w porę zdiagnozować przerost prostaty lub wręcz wykryć zmianę nowotworową (rak prostaty to jeden z najczęstszych męskich nowotworów na świecie).

Masaż prostaty w gabinecie lekarskim przeprowadza się również w celach terapeutycznych. Ta technika pozwala obniżyć ciśnienie w gruczole krokowym, tym samym usprawniając jego pracę. Badanie nie jest zbyt przyjemne, ale trwa około minutę, dlatego nie ma się czego bać, a tym bardziej czego wstydzić.

Na czym polega samo badanie? Pacjent kładzie się na kozetce bokiem do lekarza. Ten wprowadza do odbytu palec, a następnie masuje gruczoł (spokojnie – w gabinecie stosuje się żele przeciwbólowe). Sytuacja oczywiście jest dość kłopotliwa, dlatego pacjent raczej nie odczuwa przyjemności związanej ze stymulacją prostaty. Zupełnie inaczej może to natomiast wyglądać w… łóżku.

Masaż prostaty wykonany przez partnerkę seksualną

Choć może to brzmieć co najmniej dziwnie, to w rzeczywistości gruczoł krokowy ma zastosowanie w akcie seksualnym. Umiejętny masaż prostaty pozwala osiągnąć rozkosz, dlatego często bywa nazywany „męskim punktem G”. Wciąż jednak niewiele par decyduje się na taki eksperyment. Uwierz: warto się przełamać!

Masaż prostaty wykonany przez partnerkę seksualną nie jest wcale trudny, a tym bardziej nie powinien być bolesny. Można go przeprowadzić na dwa sposoby:

  • Metodą zewnętrzną – prostatę da się łatwo wyczuć przez skórę. Gruczoł znajduje się mniej więcej pośrodku między odbytem a moszną. Partnerka może go masować palcem lub w ramach seksu oralnego.
  • Metodą wewnętrzną – tutaj przyda się już stymulator prostaty, który można kupić w Internecie czy w dowolnym sex shopie. Stymulator nawilżamy żelem intymnym, następnie partnerka wprowadza go do odbytu kochanka i delikatnie masuje gruczoł krokowy.

Masaż prostaty to nietypowa, ale naprawdę interesująca technika seksualna, która poza dawaniem mężczyźnie przyjemności ma jeszcze jedną zaletę: pozwala w porę wykryć niepokojące zmiany, np. przerost gruczołu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.