Masaż wibracyjny w ćwiczeniach fitness

Remigisz Szulc
07.10.2019

Często słowo masaż kojarzone jest z biernością i wypoczynkiem. Odpręża, przynosi ulgę zbolałym mięśniom, pomaga zredukować stres. Nic dziwnego, że zaczyna on być coraz popularniejszy w fitnessie.

Siła masażu wibracyjnego

Okazuje się, że masaż wibracyjny już od paru dekad wykorzystywany jest w różnych dziedzinach sportu, a to dzięki szeregom korzyści, jakie zapewnia. Po pierwsze przyspiesza on procesy odnowy, co jest szczególnie ważne w przypadku osób zawodowo zajmujących się sportem i często narażonych na ekstremalny wysiłek fizyczny. W zależności od zastosowanych częstotliwości masaż może zwiększać utlenowanie krwi i mięśni oraz miejscową temperaturą masowanych tkanek, aktywować enzymy mięśniowe, rozluźniać tkanki mięśniowo-powięziowe, redukować napięcie emocjonalne i przynosić efekt uspokajający dla całego organizmu, albo aktywizować ośrodkowy układ nerwowy do większej pobudliwości, podnosić ciśnienie krwi czy zwiększać napięcie mięśniowe.

Masaż wibracyjny może skutecznie wspomóc daną osobę już w czasie rozgrzewki, działając aktywizująco na poszczególne tkanki. Z kolei po intensywnym treningu, masaż okazuje się skutecznym środkiem znieczulającym, a to dzięki wzrostowi przepływu krwi, zwiększeniu przepustowości naczyń włosowatych i przyśpieszeniu transporty metabolitów. Warto również wspomnieć, że masażer wibracyny ma świetny wpływ na kondycję skóry ujędrniając ją. Jest więc dużym wsparciem w walce z cellulitem.

Urządzenie do masażu wibracyjnego

Obecnie po masaż wibracyjny chętnie sięgają osoby aktywne fizyczne, które niekoniecznie związane są ze sportem zawodowo. Masażer wibracyjny to także coraz popularniejsze urządzenie wykorzystywane w fitnesie. Zważywszy na szereg korzyści jakie niesie za sobą zastowanie masażera, nie ma co się dziwić, że jest on coraz częściej stosowany. Pytanie tylko, po jaki masażer wibracyjny sięgnąć?

Z pewnością warto zastanowić się nad ofertą firmy Casada, gdzie znaleźć można masażery najwyższej jakości. Dla osób zaczynających przygodę z masażem wibracyjnym polecić można silikonowy wałek z opcją wibracji Rolloped, który jest prosty w obsłudze, a skutecznie stymuluje układ krążenia i rozluźnia mięśnie stopy, co przekłada się na rozluźnienie odczuwane w całym ciele. Z kolei masażer MediGun pomoże zmniejszyć problemy z mięśniami i stawami, a także poprawi ich ruchomość oraz pomoże zlikwidować zmęczenie, sztywność i bolesność mięśni. W ofercie sklepu znaleźć można także zestawy do masażu wibracyjnego w atrakcyjnych cenach, np. wspomiany MediGun wraz z poduszką masującą bądź platformą wibracyjną.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.