Masz stary telefon z Androidem? Google wyłączy Ci część usług

Maciej Piwowski
13.09.2021

Zapewne takich osób jest niewiele, natomiast jeśli należysz do grupy użytkowników smartfonów sprzed około 10 lat i do tej pory nie aktualizowałeś systemu operacyjnego, to wkrótce Twój telefon będzie mało użyteczny. Wszystko przez to, że Google wyłączy swoje flagowe usługi na tak wiekowych urządzeniach. Sprawdź szczegóły.

Jakich telefonów dotyczy ten problem?

Wszystkich, które wciąż pracują pod dyktando systemu operacyjnego Android 2.3 Gingerbread. Został on wydany 20 września 2011 roku i instalowany na milionach urządzeń, w tym na tak popularnych modelach telefonów, jak Samsung Galaxy S2. Jeśli więc nadal korzystasz ze smartfonu wyprodukowanego w 2011 lub 2012 roku, a przy tym jesteś przyzwyczajony do usług Google, to musisz szybko myśleć o wymianie urządzenia.

Data graniczna

27 września 2021 roku Google oficjalnie i bezdyskusyjnie wyłączy swoje usługi na smartfonach z systemem operacyjnym Android 2.3 Gingerbread. W praktyce więc staną się one bezużyteczne. Nadal oczywiście będzie można z nich dzwonić czy nawet surfować po Internecie, natomiast nie skorzystamy na nich już z takich usług, jak chociażby Google Maps, Google Drive czy nawet tłumacz Google. Po prostu nie będzie możliwości zalogowania się do tych usług amerykańskiego giganta.

Dodajmy, że obecnie obowiązuje już 11 generacja systemu operacyjnego Android, natomiast wkrótce Google ma wypuścić swój OS o oznaczeniu 12.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.