Masz te rzeczy w garderobie od lat? Nie powinieneś już ich zakładać!

Remigisz Szulc
25.05.2022

W męskiej garderobie czasami można się natknąć na niezłe odzieżowe artefakty. Panowie mają tendencję do zbierania ubrań i upierają się, że niczego nie wolno wyrzucić – nawet jeśli ewidentnie widać, że dany ciuch nie będzie już nigdy noszony. Podobne skarby mogą się kryć także w Twojej garderobie. Sprawdź, których starych rzeczy nie powinieneś więcej zakładać.

Stary garnitur

Umówmy się: jeśli masz w garderobie garnitur kupiony 10 lat temu, to na pewno nie będziesz go już nosić. Ma niemodny krój, prawdopodobnie źle na Tobie leży i nadaje się albo do wyrzucenia, albo do przekazania organizacji pomocowej.

Znoszone buty wizytowe

Przypomniałeś sobie, że masz gdzieś w szafie całkiem dobre buty wizytowe, które będą w sam raz na zbliżające się wesele? No cóż, nie wróżymy sukcesu. Jeśli te buty przeleżały w kartonie kilka lat, to na pewno ich stan pozostawia wiele do życzenia. Nie wspominając już o tym, że mogą być Ci po prostu za małe.

Stare skarpetki i bielizna

Wymiana bielizny i skarpetek jest absolutną podstawą, dlatego nawet nie myśl o tym, aby zakładać na przykład 10-letnie bokserki czy pocerowane skarpety. Bądź poważny: zakup nowej bielizny nie stanowi wielkiego obciążenia dla budżetu, a chodzi tutaj nie tylko o estetykę, ale też higienę.

Od dawna nienoszone koszule

Z koszulami jest dokładnie tak samo jak ze starym garniturem. Pewnie kupiłeś je kiedyś, gdy jeszcze ubierałeś się elegancko, ale dziś te koszule prawdopodobnie będą już dla Ciebie za małe lub za duże. Być może straciły oryginalny kolor, mają trudne do usunięcia plamy, powyciągane łokcie etc. Nic więcej z nimi nie zrobisz.

Wyciągnięte t-shirty

Większość facetów ma jakiś dziwny sentyment do starych koszulek i za nic w świecie nie chce się ich pozbywać. Przychodzi jednak moment, w którym trzeba podjąć męską decyzję i wyrzucić powyciągane, sprane t-shirty, w których wyglądasz karykaturalnie – nawet nosząc je tylko po domu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.