Masz w domu same kobiety? Sprawdź, o co warto zadbać przy okazji remontu

Marek Szydełko
17.04.2023

Jeśli jesteś szczęśliwym mężem i ojcem córek, to na pewno wiesz, jak wygląda dom zdominowany przez kobiety. Trzeba pamiętać o ich potrzebach i starać się na nie odpowiadać. Dobrą okazją ku temu jest planowany remont. Przy okazji projektowania i wykańczania wnętrza zadbaj o kilka rzeczy, które ułatwią życie Twoim paniom, a Tobie nie będą w żaden sposób zawadzać. Mamy dla Ciebie kilka praktycznych wskazówek.

Bidet

Po tym elemencie wyposażenia łazienki można poznać, że dom jest zdominowany przez kobiety. Bidet zajmuje trochę miejsca, ale Twoje panie z całą pewnością go docenią.

Pralnia z suszarnią

Jeśli tylko jest taka możliwość, to warto przewidzieć w domu miejsce na osobne pomieszczenie gospodarcze, które będzie pełnić funkcję pralni oraz suszarni. Przy samych kobietach jest to wręcz nieodzowne – w końcu ilość ubrań jest ogromna.

Miejsce na suszarkę elektryczną

Suszarka elektryczna to coraz częściej spotykany element wyposażenia domu, a na pewno jeden z najbardziej pożądanych. Jeśli masz w domu same kobiety, to zadbaj o wydzielenie miejsca na suszarkę, która na 100% będzie  regularnie używana.

Schowek na detergenty i przybory do sprzątania

Oczywiście nie sugerujemy, że sprzątanie jest tylko kobiecą domeną, ale jednak w większości przypadków najbardziej angażują się w nie właśnie panie. Dlatego warto pomyśleć o wydzieleniu praktycznego schowka na detergenty i przybory do sprzątania (odkurzacz, mop, wiadra), na przykład we wnęce pod schodami.

Garderoba – kobiece królestwo

W domu zaprojektowanym „pod kobiety” nie może oczywiście zabraknąć efektownej i przede wszystkim pojemnej garderoby. Warto ją podzielić na kilka sekcji, aby każda z Twoich pań miała przestrzeń dla siebie.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie