Męska biżuteria z charakterem, sprawdzone pomysły na prezent dla niego

Piotr Kowalczyk
09.11.2021

Choć w pełni zgadzamy się z tym, że współcześnie świat biżuterii utożsamiany jest z kobietami, to nie jest to jedynie ich domena. Gdy biżuteria nie była jeszcze dostępna na masową skalę, była symbolem władzy, prestiżu i zamożności, tym samym często noszona przez mężczyzn. Podpowiadamy jaką biżuterię noszą najczęściej mężczyźni i którą z nich wybrać na prezent.

Sploty

Zdecydowanie najbardziej obszerną i najchętniej wybieraną kategorią wśród biżuterii dla mężczyzn są klasyczne łańcuszki. Prym wiedzie tzw. pancerka, splot wykonany z pojedynczych spłaszczonych ogniw. Figaro jest odmianą pancerki charakteryzującą się wyróżniającym się ogniwem, występującym co 3-4 klasyczne ogniwa. Splot Gucci to pancerka zdobiona poprzeczną belką a klasyczny ankier składa się z prostych, najczęściej okrągłych lub owalnych ogniw połączonych ze sobą pod kątem 90 stopni. To najczęściej spotykane i najchętniej wybierane męskie łańcuszki, noszone solo na szyi lub wokół nadgarstka w formie bransoletki. Jeśli chodzi o kruszec, to dominują tutaj srebro w próbie 925 i złoto w próbie 585, z pełnymi w środku, lub dmuchanymi ogniwami.

Z zawieszką

Noszone przez mężczyzn i zarazem chętnie kupowane na prezent są komplety biżuterii w postaci łańcuszka z zawieszką. Są to głównie dewocjonalia – krzyżyki i medaliki, nieśmiertelniki lub zawieszki w formie symboli. Wykonane są w większości ze złota, srebra lub stali, choć możemy spotkać również stylowe elementy wykonane z drewna, kamieni, czy minerałów. Różnorodne zawieszki zdobią również męskie naszyjniki np. stylizowane na różańce. Zdecydowanie najczęściej noszona i wybierana biżuteria na prezent dla mężczyzny to łańcuszek z krzyżykiem – komplet noszony przez chłopców i mężczyzn w każdym wieku i zwyczajowo podarowywany na ważne okazje, takie jak chrzest, komunia święta, bierzmowanie, czy sakrament małżeństwa.

W zestawie

Stylowo i modnie wyglądają połączenia: zegarka z bransoletą, łańcuszka z bransoletką i kilku bransoletek. Bransoletkę z zegarkiem nosimy na tej samej ręce, dopasowane do siebie kolorystycznie, łączymy faktury i materiały, metale i kamienie. Łańcuszek z bransoletką mogą się uzupełniać. Warto łączyć różne sploty przy zachowaniu tego samego kruszcu. Szczególnie dobrze prezentują się podobne do siebie sploty, na przykład pancerka, figaro, czy gucci. Zestaw bransoletek to sprawa podobna do powyższych. Mamy do wyboru mnogość materiałów, kamieni, faktur i kolorów. Możemy dopasowywać charakter dodatków do osoby, która je nosi. Od męskich skórzanych bransoletek, przez metalowe, aż po elastyczne bransoletki na rzemykach z kamieniami naturalnymi.

Wyjątkową ofertę dla mężczyzn przygotował sklep z biżuterią Irbis w kategoriach biżuteria męska (https://irbis.style/pl/menu/bizuteria-meska-283.html), komplety biżuterii i dewocjonalia. Każdy z elementów świetnie dopasujemy do charakteru, wieku i stylu osoby, która będzie je nosić, a każdą biżuterię można podarować w wyjątkowy sposób, wybierając usługę darmowego pakowania na prezent.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.