Męska bluza? Nie tylko po domu i na siłownię!

Remigisz Szulc
10.10.2022

Męskie bluzy jednoznacznie kojarzą się z nieformalnym, sportowym ubiorem, idealnym do noszenia po domu, ewentualnie na siłowni. Tymczasem wiele zależy tutaj od kroju samej bluzy, jej designu oraz znajdujących się na niej printów. Bluza to naprawdę uniwersalny element męskiej garderoby, o czym przekonujemy w naszym poradniku.

Bluza z kapturem

To bardzo wygodny element garderoby, przy czym warto pamiętać, że mówimy tutaj o bluzie sportowej, a więc stricte przeznaczonej do uprawiania sportu czy wyjść na spacer. Nie pokazuj się w niej w biurze, nie zakładaj takiej bluzy na spotkania rodzinne. Będzie za to dobra na mecz.

Gładka, dopasowana bluza

To już ten rodzaj męskiej bluzy, którą śmiało możesz założyć do pracy, o ile oczywiście nie obowiązuje Cię sztywny, formalny dress code. Gładka, dopasowana bluza jest fajną alternatywą dla swetra czy kardigana. Ważne, aby nie znajdowały się na niej żadne printy.

Bluza typu long sleeve

Long sleeve to taki nieco grubszy t-shirt z długimi rękawami. Jest to fajny rodzaj męskiego ubrania, który sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas weekendowych wyjazdów. Jest bardzo wygodna, a także podkreśla atuty męskiej sylwetki – oczywiście, o ile masz się czym pochwalić (long sleeve uwypukla brzuch).

Bluza zapinana na zamek

Takie bluzy są super wyborem na spacer, na zakupy czy inne nieformalne okazje. Dzięki zamkowi możesz szybko narzucić bluzę na siebie i wyjść z domu, a także zdjąć ją, gdy zrobi się za ciepło. Zabierz taką bluzę na wakacje, również do hotelu.

Bluza polarowa

Na koniec jeden z ulubionych rodzajów męskich bluz. Modele polarowe stanowią alternatywę dla kurtek, świetnie sprawdzając się podczas trekkingu, spacerów, prac w ogrodzie czy w garażu, a także weekendów za miastem. Są ciepłe, wygodne, uniwersalne, dlatego warto mieć w garderobie choć jedną taką bluzę.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie