Meska przygoda: tanie zwiedzanie Japonii!

Piotr Kowalczyk
26.11.2015

Japonia to idealny kierunek na męską przygodę. Niestety, koszty podróży, a także pobytu na miejscu i korzystania z atrakcji tego niezwykłego kraju są bardzo wysokie. To wcale nie oznacza, że masz rezygnować z marzeń. Przygotowaliśmy dla Ciebie 6 bardzo praktycznych sposobów na tanie zwiedzanie Japonii. Przekonaj się, że Kraj Kwitnącej Wiśni jest naprawdę w zasięgu ręki!

  1. Poluj na okazję w liniach lotniczych – z Polski do Tokio można dostać się już w około 10 godzin, lecąc na pokładzie jednego z najnowocześniejszych samolotów świata, Dreamlinera. Bezpośrednie połączenie obsługują polskie linie lotnicze LOT. Państwowy przewoźnik regularnie organizuje promocje na tym kierunku i nie jest żadnym problemem znalezienie biletów za 1799 złotych w obie strony. To prawdziwa okazja!
  2. Kup Japan Rail Pass – najwygodniejszym i najszybszym sposobem podróżowania po Japonii jest korzystanie z superszybkich pociągów. Bilety są niestety bardzo drogie, ale jest na to rada. Wystarczy kupić kartę Japan Rail Pass, która pozwala bez ograniczeń korzystać z pociągów przez np. tydzień. Wówczas naprawdę się to opłaca.
  3. Śpij w...kafejce internetowej – jeśli jedziesz do Japonii sam lub z kolegami, to bez problemu możesz sporo zaoszczędzić na kosztach noclegu – te w tym kraju są bardzo drogie. Jednym z najciekawszych sposobów ograniczenia wydatków jest spanie w...kafejkach internetowych. Wystarczy, że wejdziesz do takiego punktu np. o 20 i zostaniesz do 8 rano. Wówczas zapłacisz około 100-150 złotych, a do dyspozycji dostaniesz też kanapę i prysznic.
  4. A może hotele kapsułowe? - to kolejny bardzo popularny sposób na tanie spanie np. w Tokio. Wbrew pozorom kapsuły są dość wygodne, zapewniają sporą dozę intymności i można się w nich bez problemu wyspać. W cenie dostajesz prysznic, ręczniki i szlafrok. Koszt spędzenia nocy w kapsule to około 150-200 złotych. Jak na Japonię – bardzo tanio. A do tego masz zagwarantowane niesamowite wrażenia!
  5. Stołuj się w supermarketach – najpopularniejsze są te należące do sieci 7-eleven. Serwują tam całkiem niezłe potrawy na wynos lub do zjedzenia na miejscu. Można przebierać w produktach, a pożywny posiłek nie zrujnuje Twojego portfela. Dodatkowym plusem korzystania z sieci 7-eleven jest fakt, że przy supermarkecie zawsze znajduje się bankomat, w którym można wypłacić pieniądze korzystając z polskiej karty.
  6. Korzystaj z bezpłatnych atrakcji – Japonia to przede wszystkim przepiękna przyroda i architektura. Wstępy do największych atrakcji są drogie, dlatego warto poszukać sobie niemniej fajnych punktów do zwiedzania, za których podziwianie nie zapłacisz ani dolara. Bez wątpienia powinieneś odwiedzić punkt widokowy na 45 piętrze wieżowca Tokyo Metropolitan Government Building. Widok jest zachwycający (można dostrzec górę Fuji), a za wstęp nic się nie płaci.

Wyjazd do Japonii to niezapomniana przygoda, do której odbycia gorąco Cię zachęcamy. Nie musisz wcale zarabiać kokosów – wystarczy odrobina sprytu i korzystanie z naszych rad. Powodzenia!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie