Męski zegarek: zawsze trafiony prezent świąteczny

Remigisz Szulc
26.11.2019

Zanim się obejrzeliśmy znów mamy ten sam problem, co przed rokiem. Jaki prezent świąteczny dla bliskiej osoby wybrać, aby mieć pewność, że nie trafi on na dno szuflady zaraz po Bożym Narodzeniu? To trudne pytanie, zwłaszcza jeśli adresatem upominku jest facet, który „wszystko ma”. Jest jednak taka rzecz, z której ucieszy się każdy mężczyzna. To oczywiście zegarek. W naszym poradniku podpowiadamy, na co warto zwrócić szczególną uwagę wybierając taki prezent dla mężczyzny.

Zegarek męski to wcale nie taki drogi prezent świąteczny

Nie zakładaj od razu, że na pewno nie stać Cię na taki upominek. Cena zegarka zależy od kilku czynników. Przede wszystkim:

  • Marki producenta
  • Materiałów, z jakiego został wykonany
  • Dodatkowych funkcji
  • Mechanizmu - zwykle droższy będzie klasyczny zegarek nakręcany ręcznie lub z mechanizmem automatycznym, a tańszy model kwarcowy

Najtańsze zegarki z mechanizmem kwarcowym (na baterię) można kupić już za kilkanaście złotych, jednak jeśli szukasz elegantszej propozycji, to celuj w budżet na poziomie przynajmniej 100 złotych. W tej cenie można już kupić bardzo ładny męski zegarek na pasku. Modele z bransoletą są nieco droższe – tutaj ceny przyzwoitych produktów startują z poziomu około 150 złotych.

Osobną kategorię tworzą bardzo popularne dziś smartwatche, czyli inteligentne zegarki multifunkcyjne, które można sparować z telefonem i wykorzystywać np. do odbierania powiadomień, mierzenia tętna, liczenia kroków i wielu innych rzeczy. Smartwatch z pewnością będzie ciekawym wyborem na prezent świąteczny dla mężczyzny aktywnego, będącego pasjonatem nowoczesnych technologii. Ceny podstawowych smartwatchów zaczynają się od około 100 złotych.

Zegarki męskie: bardzo szeroki wybór

Wiesz już, że zegarek to idealny prezent dla Twojego mężczyzny. Teraz musimy jednak przejść do tego trudniejszego etapu, czyli znalezienia odpowiedniego modelu. Zegarki męskie to bardzo obszerna kategoria produktów, obejmująca modele klasyczne, sportowe, eleganckie, biżuteryjne oraz wspomniane wcześniej smartwatche.

Przede wszystkim musisz więc ustalić, jaki rodzaj zegarka najbardziej przypadnie do gustu adresatowi prezentu. Zdradza to jego styl ubierania. Jeśli ma to być prezent dla mężczyzny preferującego luźniejsze, niezobowiązujące stylizacje, zakładającego garnitur tylko od wielkiego święta, to dobrą opcją będzie casualowy zegarek kwarcowy na pasku.

Jeśli adresat prezentu uprawia sport i potrzebuje uniwersalnego czasomierza oferującego liczne funkcje monitorujące jakość treningu, to bezapelacyjnie warto postawić na smartwatch. Ciekawym wyborem może być również zegarek o wzmocnionej konstrukcji, odporny na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne oraz głębokie zanurzenie.

Z kolei elegancki mężczyzna z pewnością ucieszy się z klasycznego zegarka na skórzanym pasku lub delikatnej bransolecie, z niską kopertą, który pięknie współgra z mankietem koszuli.

Ważny jest także wiek faceta. Klasyczny zegarek to idealny prezent świąteczny dla starszego mężczyzny, na przykład taty czy dziadka. Młodsi panowie z reguły preferują natomiast funkcjonalne rozwiązania, stąd optymalnym (i znacznie tańszym) wyborem na przykład dla chłopaka, brata czy męża będzie zegarek męski z mechanizmem kwarcowym, którego design i funkcjonalność idealnie korespondują ze stylem życia oraz ubierania adresata upominku.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.