Męskie obuwie na lato – propozycje na różne okazje

Remigisz Szulc
13.06.2022

Lato to ulubiona pora roku wielu z nas. Dobra pogoda pozwala zrzucić grubsze ubrania i tworzyć efektowne, a przy tym swobodne stylizacje. Dotyczy to również obuwia męskiego. Na lato przygotuj sobie zestaw obuwia, które będziesz zakładać na różne okazje – również podczas urlopu. Oto nasze propozycje.

Mokasyny

Są super wygodne, świetnie się prezentują, a przy tym są dość uniwersalne pod względem dobierania ich do różnych stylizacji. Mokasyny śmiało możesz założyć nawet do garnituru, o ile wybierasz się na nieformalną uroczystość rodzinną (np. garden party). Pamiętaj, że do mokasynów nigdy nie zakładamy skarpetek – ewentualnie mogą to być niewidoczne stopki przeciwko obtarciom.

Japonki

Uwielbiane przez wielu facetów, choć niekoniecznie kojarzące się z elegancją. Wiele jednak zależy od rodzaju japonek. Jeśli założysz efektowny, skórzany model, to śmiało możesz wybrać się w takich japonkach na spacer po mieście, promenadzie czy nawet na zwiedzanie. Idealnie pasują do bermudów.

Klapki skórzane

To już propozycja dla panów, którzy nie przepadają za japonkami i przede wszystkim stawiają na wygodę. Skórzane klapki to typowo wakacyjny element męskiej stylizacji, choć nie będzie poważnym błędem, jeśli założysz je do półformalnego stroju, na przykład łącząc je z lnianymi spodniami i białą, dopasowaną koszulą.

Klapki basenowe

Takie obuwie również warto mieć, a już na pewno wybierając się na urlop. Klapki basenowe, co oczywiste, zakładamy na basen, natomiast możesz również nosić je w hotelu czy po pokoju. Spokojnie jesteś w stanie znaleźć niedrogie, a całkiem efektowne klapki.

Sneakersy

Tego rodzaju obuwia również nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Sneakersy, nazywane potocznie adidasami, to buty sportowe, bardzo wygodne, które mogą też być efektownym dodatkiem do stylizacji. Białe sneakersy świetnie korespondują z dżinsami, sprawdzając się zarówno na co dzień, jak i podczas wakacji. Warunek jest jeden: muszą być zawsze idealnie czyste.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.