Męskie rozrywki, czyli jak fajnie spędzać czas z synem?

Antoni Kwapisz
09.03.2023

Masz syna? W takim razie na pewno miewasz takie przemyślenia, że powinieneś spędzać z nim znacznie więcej czasu. Dość wymówek. Już teraz zastanów się nad tym, jak zaplanować najbliższy weekend, aby w całości poświęcić się dziecku. Mamy dla Ciebie kilka naprawdę fajnych pomysłów na męskie rozrywki z synem.

Majsterkowanie

Listę męskich rozrywek powinno otworzyć majsterkowanie, które wchodzi w grę również w małym mieszkaniu. Zaproponuj synowi na przykład naprawienie jakiegoś uszkodzonego urządzenia, zbudowanie karmnika, powieszenie obrazków w salonie czy naprawę cieknącego kranu w łazience. To połączenie zabawy z nauką, która na pewno przyda się synowi w dorosłym życiu.

Prace przy samochodzie

Większość chłopców uwielbia patrzeć, jak tata grzebie przy aucie. Warto to wykorzystać i wprowadzić syna w świat motoryzacji. Pozwól mu zrobić coś prostego, na przykład uzupełnić płyn do spryskiwaczy, wymienić pióra wycieraczek, odkurzyć wnętrze czy spolerować rysę na karoserii.

Wyprawy z dreszczykiem emocji

Nie muszą to być wcale dalekie wyprawy. Super pomysłem będzie na przykład wybranie się do okolicznego lasu na trekking, podczas którego pokażesz synowi, jak rozpalić ognisko, jak rozpoznawać grzyby jadalne, jak zbierać jagody czy zbudować prowizoryczny szałas.

Sport

To zawsze dobry pomysł na spędzenie czasu z synem, zwłaszcza jeśli jest dzieckiem aktywnym i lubi sport. Jazda na rowerze, na rolkach, gra w piłkę w ogródku czy na orliku, zajęcia na sali sportowej – opcji jest całe mnóstwo.

Gry komputerowe

To fajna propozycja na wieczór oraz dni z gorszą pogodą. Gdy aura nie pozwala na wyjście z domu (lub po prostu nie masz na to ochoty), to warto zaproponować synowi spędzenie trochę czasu przed konsolą lub komputerem. Zachęcamy do wybierania gier z trybem kooperacji, dzięki czemu obaj będziecie bezpośrednio zaangażowani w rozgrywkę.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie