Mucha: dlaczego powinieneś mieć ją w swojej garderobie?

Remigisz Szulc
27.03.2020

Zdecydowana większość facetów przez elegancki strój rozumie dobrze skrojony garnitur, gładką koszulę i oczywiście krawat. Ten ostatni element jest najpopularniejszym dopełnieniem wizytowej czy biznesowej stylizacji. Z pewnością masz w swojej garderobie co najmniej kilka krawatów, ale czy znajduje się w niej choć jedna mucha? Jeśli nie, to nadrób zaległości, ponieważ mucha jest rewelacyjnym elementem męskiego stroju, który znów święci triumfy w modzie. Sprawdź, dlaczego warto ją mieć i nosić.

Wygląda zawadiacko

Gdy przyjdziesz na oficjalną imprezę pod krawatem, to pewnie nikt nie zwróci na to szczególnej uwagi – no chyba, że będzie na nim widnieć podobizna np. kaczora Donalda. Krawaty się nam już opatrzyły, przechodzimy nad nimi do porządku dziennego. Zupełnie inaczej jest z muchami. Ten niegdyś zupełnie powszechny element męskiego stroju dziś uchodzi za coś ekstrawaganckiego, dlatego zakładając muchę na imprezę możesz mieć pewność, że znajdziesz się w centrum uwagi. I to będzie pozytywna reakcja tłumu!

Jest bardzo uniwersalna

Historycznie mucha była uważana za element idealnie pasujący tylko do smokingu, jednak dziś nie ma żadnego problemu z tym, aby zakładać ją do najróżniejszych stylizacji, również tych casualowych. Wszystko zależy od estetyki samej muchy – taka z kreatywnym printem może stanowić świetne uzupełnienie stylizacji smart casual, gładka fajnie pasuje do garnituru, natomiast czarna z połyskiem będzie perfekcyjnie korespondować ze smokingiem.

Pasuje do najelegantszych stylizacji

Jeśli nie masz muchy, bo uważasz, że to mało elegancki element stroju, to najwyraźniej nigdy nie oglądałeś modeli dostępnych w dobrych sklepach z modą męską. Wybór jest ogromny i bez problemu da się znaleźć muchę, która pod względem elegancji w niczym nie ustępuje krawatowi, a nawet wypada znacznie lepiej. Muchę śmiało można założyć na bardzo oficjalne okazje, kiedy liczy się przede wszystkim okazanie szacunku gospodarzom i zrobienie doskonałego wrażenia.

Nie przeszkadza w jedzeniu

Na koniec argument czysto praktyczny, ale jeśli zdarzyło Ci się kiedyś, że podczas jedzenia np. zupy „utopiłeś” w niej końcówkę krawata, to dobrze wiesz, co mamy na myśli. Mucha jest jednak znacznie mniej problematyczna. Nie trzeba jej podwijać, chować pod koszulą, nie plącze się, nie rozdwaja. Zakładając ją przed wyjściem z domu możesz mieć pewność, że pozostanie na swoim miejscu do końca imprezy.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.