Na spinki czy guziki? Jaką koszulę wybrać?

Maciej Piwowski
02.07.2024

Wybór między koszulą na spinki a koszulą na guziki to częsty dylemat, przed jakim stają panowie. Teoretycznie obie koszule są przeznaczone na zupełnie inne okazje, jednak w ostatnich latach ten klasyczny podział nieco się zatarł. Po kilka praktycznych wskazówek zajrzyj do naszego artykułu.

Koszula na spinki

Koszula na spinki jest uważana za bardziej elegancką i formalną. Idealnie nadaje się na uroczyste okazje, takie jak śluby, bankiety, przyjęcia i spotkania biznesowe.

Zaletą tej koszuli jest fakt, iż spinki do mankietów pozwalają na personalizację stylizacji.

Koszule na spinki często są wykonane z wyższej jakości materiałów i charakteryzują się lepszym krojem, co sprawia, że mężczyzna prezentuje się w nich bardziej ekskluzywnie.

Pamiętajmy natomiast, że zakładanie i zdejmowanie spinek może być czasochłonne i niewygodne, zwłaszcza jeśli nie masz w tym wprawy. W dodatku zakup porządnych spinek nie jest taki tani, co podnosi koszt stworzenia eleganckiej stylizacji.

Koszula na guziki

Koszula na guziki jest łatwiejsza do zakładania i zdejmowania, co czyni ją bardziej praktyczną na co dzień, a przy tym bardziej uniwersalną. Taka koszula pasuje do różnych okazji, od codziennych po półformalne. Możesz ją zakładać do pracy, na spotkania towarzyskie czy casualowe wyjścia.

Z drugiej strony koszula na guziki jest uważana za mniej formalną, dlatego niekoniecznie pasuje do eleganckich stylizacji.

Kiedy wybrać koszulę na guziki, a kiedy na spinki?

Koszula na spinki do optymalny wybór na:

  • Uroczyste wydarzenia, takie jak śluby, oficjalne przyjęcia czy ważne imprezy rodzinne;
  • Kluczowe spotkania biznesowe;
  • Wyjścia do opery, teatru.

Koszula na guziki jest natomiast lepszym wyborem:

  • Na co dzień;
  • Do pracy;
  • Na mniej formalne spotkania towarzyskie.

Jedno jest pewne: w męskiej garderobie nie może zabraknąć obu rodzajów koszul.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie