Narty z rodziną? Sprawdź, jak wybrać odpowiedni ośrodek

Krzysztof Jagielski
10.01.2022

Wyjazd narciarski z całą rodziną jest świetnym sposobem na odpoczynek w samym środku męczącej zimy – zwłaszcza, jeśli masz dzieci w wieku szkolnym, z którymi nie za bardzo jest co zrobić w okresie ferii. Skoro decyzja już zapadła, to teraz pozostaje Ci tylko wybrać odpowiedni ośrodek narciarski. W samej Polsce jest w czym wybierać, ale co powinieneś wziąć pod uwagę? Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Rodzaj i liczba tras

Na dobry początek musisz ustalić, jakie są umiejętności wszystkich uczestników wyjazdu. Jeśli w rodzinie są zarówno osoby dobrze jeżdżące na nartach, jak i początkujące, to wybierz taki ośrodek, który dysponuje trasami dla każdego. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której ktoś jest śmiertelnie znudzony szusowaniem po bardzo łatwych trasach lub też ktoś inny nie jest w stanie zrobić postępów, ponieważ stok jest dla niego zbyt trudny.

Atrakcje w okolicy

Nie samymi nartami człowiek żyje. Nawet jeśli cała rodzina składa się z zapalonych narciarzy, to nikt nie jest w stanie wytrzymać całego dnia na stoku, zwłaszcza przez np. tydzień. Dlatego sprawdź, czy w okolicy wstępnie wybranego ośrodka jest co robić także poza nartami. Poszukaj atrakcji dla dorosłych i dla dzieci, może w okolicy działa jakiś aqupark czy nawet baseny termalne etc.

Komfort dojazdu na miejsce

Nie jest to wcale bez znaczenia, a już na pewno nie w sytuacji, gdy możecie sobie pozwolić na tylko kilkudniowy wyjazd. Wówczas wybieranie ośrodka, do którego podróż samochodem zajmie 10 czy więcej godzin trochę mija się z celem. Zwróć więc uwagę na komfort dojazdu i wybierz taki ośrodek narciarski, do którego możesz się dostać drogami ekspresowymi i autostradą.

Ceny karnetów

W dobie powszechnej drożyzny warto zwracać uwagę na koszty wyjazdu narciarskiego, a jak wiadomo gros budżetu pochłoną właśnie karnety. Jeśli masz 4- czy 5-osobową rodzinę, to różnica na poziomie np. 20 złotych dziennie za jeden karnet jest już trudna do zbagatelizowania.

Popularność danego ośrodka

I tutaj być może Cię zaskoczymy, natomiast sugerujemy, abyś wybrał mniej popularny ośrodek narciarski. Dzięki temu przede wszystkim unikniecie tłoku oraz długich kolejek do wyciągów, co zawsze skutecznie odbiera ochotę do jeżdżenia na nartach.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.