Nie rezygnuj z aktywności fizycznej jesienią! Te sporty możesz uprawiać niezależnie od pogody

Remigisz Szulc
23.10.2020

Bardzo często jest tak, że gdy tylko robi się nieco cieplej, od razu próbujemy nadrobić zimowe zaległości kondycyjne i poprawić swoją sylwetkę. Motywacją jest oczywiście zbliżający się sezon plażowy. Analogicznie: jesienią stopniowo ograniczamy aktywność fizyczną, zasłaniając się kiepską aurą, krótkim dniem i przesileniem. Nie szukaj tanich wymówek. Jesienią nadal możesz i powinieneś pozostać aktywny. Sprawdź sporty, które spokojnie da się uprawiać bez względu na pogodę.

Siłownia

To naturalna propozycja na sezon jesienno-zimowy. Od razu też wyjaśnijmy, że siłownia nie jest tylko dla tych, którzy chcą zwiększyć masę czy dorobić się imponujących mięśni. Spokojnie można tam także zrzucić zbędne kilogramy i wzmocnić całe ciało, a przy okazji poprawić kondycję. Podstawą jest to, aby swojej przygody z siłownią nie zaczynać od próby udowodnienia sobie, ile to nie mogę dźwignąć. Lepiej jest od razu udać się do profesjonalnego trenera, który ułoży plan treningowy w oparciu o możliwości fizyczne, ilość dostępnego czasu oraz oczekiwane efekty klienta.

Spinning

Bardzo męczący, ale też dający ogrom satysfakcji sport. Możesz go uprawiać w klubie lub we własnym domu, o ile zainwestujesz w porządny rower treningowy. Spinning to nic innego, jak intensywna jazda na rowerze stacjonarnym, zwykle w takt muzyki. Ważne jest, aby utrzymać wysokie tempo tak długo, jak to tylko możliwe. Jest to jedna z tych dyscyplin, które przynoszą najlepsze efekty w przypadku chęci zrzucenia wagi.

Bieganie

Warto o nim wspomnieć, choć oczywiście nie każdy lubi biegać. Z tym sportem jest jednak tak, że gdy spróbujesz i dasz sobie trochę czasu, to wkrótce nie będziesz mógł sobie wyobrazić życia bez biegania. Jogging możesz uprawiać jesienią czy zimą, choć lepiej będzie robić to na bieżni w siłowni – głównie z uwagi na niską temperaturę oraz wszechobecny smog.

Basen

Świetny sposób na aktywność fizyczną w sezonie jesienno-zimowym, również dlatego, że pływanie wzmacnia odporność. Na pewno znajdziesz w okolicy basen, z którego mogą korzystać nie tylko uczniowie. Jeśli nie umiesz pływać, to czas najwyższy się nauczyć – wykup sobie kilka lekcji, a następnie zacznij pracować nad techniką. Pływanie jest najbardziej ogólnorozwojowym sportem, angażującym praktycznie wszystkie partie mięśni. W dodatku takim, którym mogą uprawiać nawet osoby mające problemy z kręgosłupem.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.