Niedziela z tatą, czyli gotowy plan spędzenia tego dnia z tylko z dziećmi

Jerzy Biernacki
28.06.2023

Wielu zapracowanych ojców ma wyrzuty sumienia z powodu poświęcania dzieciom zbyt małej ilości czasu. Zwykle jedynym dniem, w którym można się w 100% skupić na pociechach, jest niedziela. Problem w tym, że ojcowie często są tak zmęczeni po całym tygodniu pracy, że brakuje im już pomysłów na aktywne spędzenie czasu z dziećmi i poprzestają na oglądaniu bajek czy graniu w gry na konsoli. Stop! Mamy dla Ciebie gotowy plan na niedzielę tylko z pociechami.

Wczesna pobudka i wspólne zrobienie śniadania

Nie trać czasu na spanie do południa! W niedzielę obudź dzieci około 8 i zaproponuj im wspólne przyrządzenie kreatywnego śniadania. Pozwól im się wykazać, nawet jeśli intuicja podpowiada Ci, że połączenie żółtego sera i kremu orzechowego nie jest najlepszym pomysłem.

Nadrobienie zaległości z całego tygodnia

Podczas przyrządzania i jedzenia śniadania koniecznie zapytaj dzieci o to, jak im minął tydzień. Pozwól im mówić o doświadczeniach w szkole i przedszkolu, o tym, że doznały jakichś „poważnych” kontuzji, z kim się kolegują, jakie mają oceny itd. Takie rozmowy są naprawdę ważne dla Waszych relacji.

Wycieczka rowerowa

Zaraz po śniadaniu zaproponuj wycieczkę rowerową lub – w razie niepogody – autobusem czy tramwajem. Samochód zostaw w domu, aby nawet w czasie podróży móc się w 100% skupić na dzieciach.

Wizyta na atrakcjach

Wycieczkę warto połączyć z odwiedzeniem jakiegoś atrakcyjne dla dzieci miejsca – na przykład parku trampolin, rodzinnego festynu z dmuchańcami, przedstawienia teatralnego na świeżym powietrzu czy innej imprezy plenerowej. Ustalcie, że robicie wszystko to, na co dzieci mają ochotę.

Lody, niezdrowy obiad

Raz na jakiś czas można odpuścić domowy obiad na rzecz zjedzenia np. hamburgera czy kebaba, prawda? Zaproponuj dzieciom obiad na mieście, po którym obowiązkowo musi się znaleźć miejsce na wspólne lody.

Popołudniowy turniej planszówek

Po powrocie do domu czas odpocząć i wyciszyć się, niekoniecznie przed telewizorem. Popołudnie warto spędzić na graniu w planszówki lub inne gry rodzinne, na przykład kalambury itp.

Tak spędzona niedziela z dziećmi da Ci mnóstwo satysfakcji, pozwoli zagłuszyć wyrzuty sumienia i zyskać dużo sił przed kolejnym ciężkim tygodniem w pracy. Koniecznie spróbuj!

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie