Nowoczesne systemy grzewcze – przegląd rozwiązań. Jaki piec wybrać do domu?

Marek Szydełko
11.10.2021

Jesienna aura, która zagościła w naszym kraju przypomina o tym, że okres grzewczy nieuchronnie się zbliża. W naszej strefie klimatycznej jesteśmy zmuszeni ogrzewać nasze domy nawet przez 8 osiem miesięcy w roku - a im dłuższy okres grzewczy tym większe koszty! Warto więc zastanowić się nad źródłem ogrzewania i zainwestować w system grzewczy, który będzie dla nas najkorzystniejszy.

Komu nie zależy na tym, by rachunki za ogrzewanie były jak najniższe? Wydaje się to oczywiste. Gdy w portfelu zostaje więcej pieniędzy, możemy przeznaczyć je na inny cel, np. na przyjemności! Dowiedz się jakie są zalety kotła na pellet, kotła na ekogroszek, a jakie kotła gazowego.

Przy wyborze źródła ogrzewania istotne jest to w jakim budynku będzie ono zainstalowane. Należy wziąć pod uwagę również własne preferencje oraz ograniczenia wynikające z lokalizacji działki budowlanej.

Budynek nie ma dostępu do sieci gazowej? To nie problem!

W przypadku gdy nie ma możliwości instalacji kotła gazowego w naszym domu , a zależy nam na niskich kosztach eksploatacji do wyboru zostają ekologiczne kotły na paliwo stałe Obecnie na rynku dostępne są nowoczesne, wydajne i funkcjonalne kotły na ekogroszek oraz kotły na pellet. Nie są co prawda bezobsługowe, ale ich prawidłowe działanie nie wymaga ani dużego nakładu pracy ani skomplikowanych czynności. Co więcej, zarówno kotły na ekogroszek jak i kotły pelletowe spełniają rygorystyczne europejskie normy dotyczące emisji spalin i są bezpieczne dla środowiska. Ich montaż jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących sobie jakość, komfort i ekonomiczne rozwiązania.

Oszczędzanie na ogrzewaniu. Kiedy piec na pellet to najlepsze rozwiązanie?

Głównym czynnikiem, który odgrywa istotną rolę w podjęciu decyzji o wyborze odpowiedniego systemu grzewczego jest koszt eksploatacji urządzenia. Ważne jest to, by w okresie jesienno-zimowym rachunki za ogrzewanie nie rujnowały domowego budżetu. Właściwym rozwiązaniem z pewnością nie będzie ogrzewanie olejem opałowym czy ogrzewanie elektryczne. Zdecydowanie korzystniejszy okaże się kocioł gazowy, kocioł na pellet lub na ekogroszek. Dzięki tym urządzeniom w skali roku możemy zaoszczędzić kwoty przekraczające kilka tysięcy złotych w porównaniu z ogrzewaniem elektrycznym czy kosztami poniesionymi na zakup oleju opałowego.

Kotły gazowe - tani i bezpieczny system grzewczy

Kotły gazowe to obecnie jeden z najpopularniejszych systemów grzewczych w polskich domach. Obecnie produkowane kotły gazowe są najwyższej jakości. To bezpieczny sprzęt spełniający najwyższe normy bezpieczeństwa i ekologii. Kocioł na gaz nie wymaga od nas praktycznie żadnej pracy, jest bezobsługowy. W dzisiejszych czasach technologia pozwala nawet na sterowanie naszym ogrzewaniem przez smartfona, dzięki czemu możemy zdalnie ustawić odpowiednią temperaturę Dodatkowym atutem jest z pewnością niebanalny design odpowiadający naszym czasom i wymaganiom. Jak widać, atutów kotła gazowego jest wiele. W doborze odpowiedniego sprzętu pomocą i fachowym doradztwem służą specjaliści zajmujący się systemami grzewczymi od dekad. Kotłów gazowych, pelletowych i na ekogroszek, a także profesjonalnego doradztwa można szukać m.in. tutaj: https://www.defro.pl/.

 

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.