Nowoczesne szafki RTV

Mateusz Nowak
24.11.2020

Pandemia i coraz więcej czasu spędzanego w domu sprzyja nowym pomysłom zakupowym. Coraz więcej z nas kupuje telewizory, konsole i inne urządzenia służące do spędzania wolnego czasu i zapewniania rozrywki. Kupując telewizor warto jednak zastanowić się także nad kupnem szafki RTV, dzięki której możemy nie tylko zdobyć więcej miejsca na przechowywanie, ale także możemy zyskać efektowny mebel, który podziwiać będzie każdy gość.

Szafki pod telewizor

Decydując się na zakup telewizora, warto także zwrócić uwagę na szafki RTV. Różnorodność modeli na rynku sprawi, że bez problemu dobierzemy taki mebel, który idealnie wpasuje się w naszą przestrzeń, zarówno funkcjonalnością, jak i stylem. To, w jaki sposób chcemy zamontować telewizor może mieć wpływ na rodzaj szafki, który pod ten telewizor zechcemy dobrać. Wiszące na ścianie telewizory najlepiej komponują z wiszącymi pod nimi szafkami lub niskimi szafkami RTV stojącymi na ziemi. Natomiast telewizory stawiane, idealnie wyglądać będą na szafkach stojących stabilnie na ziemi.

Należy pamiętać, że szafki pod telewizor muszą być funkcjonalne, powinny także posiadać specjalne miejsce na przechowywanie kabli, które ukryte, nie będą zaburzać wyglądu pomieszczenia. Szafki pod telewizor mogą mieć same zakryte szuflady lub półki, na których wyeksponować można to, co cenimy najbardziej. To, jaki rodzaj wybierzemy, zależy od naszych intencji i oczekiwań względem tego mebla.

Szafki podświetlane

Decydując się na nowoczesne meble do swojego mieszkania, warto podkreślić jego charakter takimi modelami, które mają wbudowane oświetlenie LED. Tego rodzaju oświetlenie nada pomieszczeniu ciekawego wyglądu, niezwykłego charakteru i sprawi, że atmosfera danej przestrzeni będzie magiczna. Oświetlenie może przyjmować różnorodną formę. Być jako tło mebla, sprawiając wrażenie, jakby sam mebel generował wewnętrzny blask. A mogą to być modele, gdzie szklane półki są podświetlane, co nadaje ciekawego wyglądu stawianym na nich rzeczach. Szafki pod telewizor stanowią najczęściej główny mebel w pomieszczeniu i to na niego zwracają najpierw uwagę goście. Nowoczesny, ciekawy design z pewnością będzie wizytówką naszego gustu.

Jeśli natomiast jesteś typem lubiący minimalizm, możesz postawić na szafki, których podświetlenie jest jedynie niewielkim dodatkiem, nie rzucającym się w oczy, ale który nada charakteru wybranemu meblowi. W ten sposób nie skierujesz głównej uwagi na podświetlenie, które idealnie dopełni wystrój wnętrza, jednocześnie nadając szafce nowoczesny wygląd. Wybierając szafki RTV  z podświetleniem LED trzeba kierować się obecnym wystrojem wnętrza - dobór spójnego wyglądem mebla pod telewizor nie zaburzy całej aranżacji danego pomieszczenia.

Szafki wiszące - meble przyszłości

Szafki pod telewizor https://vivaldimeble.pl/pl/112-szafki-rtv mają różnorodne przeznaczenie. Mogą stanowić miejsce do przechowywania, miejsce, by położyć dekoder czy konsolę, a mogą także być elementem dekoracyjnym. Niezależnie od wyboru przeznaczenia, warto rozejrzeć się za szafkami wiszącymi. Takie półki mają wiele zalet. Można je ustawić na dowolnej wysokości. Szafka taka idealnie komponuje się z wiszącym telewizorem, jednocześnie dając więcej miejsca do przechowywania, ponieważ jej wierzchni blat nie jest zajmowany przez stojący na niej telewizor. Szafki wiszące nie różnią się ilością miejsca do przechowywania w porównaniu do szafek stojących, więc nie traci się na funkcjonalności mebla.

W przypadku, gdy jednak nie możesz zdecydować się na jeden z rodzajów, warto rozejrzeć się za hybrydowym rozwiązaniem: szafki, która będzie składała się zarówno z szafek stojących na ziemi, jak i na tych podwieszanych. Dodatkowo zamontowane między nimi oświetlenie LED, nada im bardzo nowoczesnego, ciekawego wyglądu, które z pewnością cieszyć się będzie zainteresowaniem gości i domowników przez długi czas. Warto pamiętać, że należy kupić taki mebel, który będzie dobrej jakości, wykonany z solidnych materiałów, dzięki czemu służyć będzie przez kolejne lata.

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.