Nowy laptop do 1000 złotych – czy to ma sens?

Maciej Piwowski
18.03.2021

Rozglądasz się za nowym laptopem, ale dysponujesz bardzo ograniczonym budżetem na zakup? Nic dziwnego, że masz problem ze znalezieniem sprzętu dla siebie. Okazuje się jednak, że spokojnie da się dziś kupić nowy laptop w cenie do 1000 złotych, o ile oczywiście godzisz się na pewne ograniczenia. Sprawdź, czy taki zakup rzeczywiście ma sens.

Czego możesz się spodziewać?

Cena do 1000 złotych dość mocno Cię ogranicza. Nie licz na to, że mając taki budżet uda Ci się zapolować na laptop z wysokiej półki, o ile oczywiście upierasz się przy nowym sprzęcie. Raczej spodziewaj się, że komputer będzie mieć podstawowe parametry zarówno jeśli chodzi o jego zaplecze technologiczne, jak i oprogramowanie. Jest bardzo prawdopodobne, że w tej cenie nie uda Ci się znaleźć laptopa z systemem operacyjnym Windows, nie wspominając już o licencji na program antywirusowy czy pakiet biurowy Office.

Z drugiej jednak strony nowy laptop w cenie do 1000 złotych będzie objęty gwarancją producenta, co samo w sobie stanowi już zaletę. Możesz jednak zapomnieć o wydajnym procesorze, a tym bardziej karcie graficznej czy dużej ilości pamięci RAM.

Dla kogo laptop do 1000 złotych?

Tak tani komputer przenośny może być bardzo dobrą propozycją dla dziecka. Co prawda na takim sprzęcie pociecha nie pogra (a już na pewno nie w najnowsze gry), ale jeśli celem jest wprowadzenie jej w świat technologii i nauczenie podstaw obsługi komputera oraz korzystania z Internetu, to laptop do 1000 złotych powinien być w zupełności wystarczający.

O dziwo tak tani komputer może też spełnić oczekiwania właściciela firmy. Jeśli potrzebujesz laptopa do pracy biurowej, obsługi programów pakietu Office, maila oraz tworzenia ofert czy nawet odbywania wideokonferencji, to sprzęt do 1000 złotych spokojnie sobie z tym wszystkim poradzi.

Laptop do 1000 złotych będzie również idealnym wyborem dla seniora, któremu zależy na zachowaniu kontaktu z bliskimi. Tak tani komputer będzie wystarczający do korzystania z Internetu oraz aplikacji do rozmów online, jak Skype czy Microsoft Teams.

Nie zapominajmy również o uczniach i studentach. Komputer przenośny w cenie do 1000 złotych bez problemu sprawdzi się do nauki zdalnej. Jeśli więc chcesz kupić laptop dziecku uczącemu się online, to nie musisz wcale przepłacać.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.