Nowy samochód z systemem nawigacji? Sprawdź, jak ją ustawić „pod siebie”

Remigisz Szulc
21.09.2023

System nawigacji satelitarnej to coraz częstszy element wyposażenia współczesnych samochodów, również tych z niższej półki. Po zakupie takiego auta warto poświęcić kilka chwil na skonfigurowanie systemu „pod siebie” – ustawienia fabryczne mogą być kompletnie niezgodne z preferencjami użytkownika. Kilka wskazówek znajdziesz w naszym poradniku.

Wpisz adres domowy

Na dobry początek warto dodać do nawigacji adres domowy, który będzie szybkim i wygodnym skrótem nawigacyjnym. Chcąc, aby system prowadził prosto do domu np. z wyjazdu wakacyjnego, wystarczy tylko kliknąć w odpowiednią ikonkę, bez wpisywania całego adresu.

Ulubione

Jeśli masz adresy, z których często korzystasz, to warto od razu dodać je do ulubionych i również mieć pod ręką. Mogą to być adresy np. przyjaciół mieszkających w innych regionach Polski czy najczęściej odwiedzanych hoteli. Do ulubionych możesz również dodać adresy restauracji, stacji benzynowych etc.

Ustawienia własne

Każdy system nawigacji satelitarnej działa w oparciu o algorytm, który oblicza i wyznacza trasę w zależności od indywidualnych ustawień wprowadzonych przez użytkownika. Fabryczne ustawienia niekoniecznie będą Ci odpowiadać – na przykład wtedy, gdy wolisz omijać drogi płatne, nie korzystać z przepraw promowych czy nie przejeżdżać drogami gruntowymi.

Przejdź więc po kolei wszystkie ustawienia trasy, wybierając te opcje, które Ci odpowiadają. Wówczas za każdym razem nawigacja będzie prowadzić Cię w preferowany sposób, bez konieczności każdorazowego zmieniania ustawień.  

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie