Obiektyw do smartfonu – dlaczego warto go kupić?

Jerzy Biernacki
21.08.2023

Lubisz robić zdjęcia, ale niekoniecznie masz ochotę nosić ze sobą torbę wypchaną sprzętem fotograficznym? Na szczęście współczesne smartfony dają ogromne możliwości w zakresie uzyskiwania efektownego obrazka. Zawsze też można wyposażyć swój telefon w dodatkowy obiekty do smartfonu. Dlaczego warto? Sprawdź to w naszym poradniku.

Dużo lepsza jakość zdjęć

Podstawowym problemem, którego nie „przeskoczy” żaden smartfon, jest ograniczona ilość światła docierająca przez niewielki obiektyw w obudowie. Stosując zewnętrzny obiekty w formie nakładki można częściowo sobie z tym poradzić, zwiększając ilość światła i tym samym poprawiając szczegółowość zdjęć.

Lepsza zabawa, gdy wiesz o co chodzi w fotografii

Zewnętrzne obiektywy do smartfonów oferują mnóstwo możliwości w zakresie ustalania kompozycji zdjęcia, wpisując się w oczekiwania amatorów różnych rodzajów fotografii – portretowej, street photo, przyrodniczej etc.

Mamy więc obiektywy do makro, z trybem szerokokątnym, portretowe czy nawet typu rybie oko. Naprawdę jest tutaj w czym wybierać.

Ile to kosztuje?

Obiektyw do smartfonu wcale nie jest drogim akcesorium. Wszystko zależy oczywiście od jakości szkła, natomiast przyzwoite obiektywy można kupić już za mniej niż 100 zł. Nie jest to zatem duża inwestycja w komfort fotografowania i własną satysfakcję z uzyskiwanych obrazków.  

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie