Opaski do rękawów: jak je nosić?

Mariusz Siwko
25.09.2023

Opaski do rękawów są osobliwym, bardzo eleganckim i intrygującym elementem męskiej garderoby. Choć kojarzymy je z zamierzchłymi czasami, to okazuje się, że sięga po nie coraz więcej młodych mężczyzn. W naszym poradniku podpowiadamy, jak nosić opaski do rękawów.

Gdy masz za długie rękawy koszuli

Opaski nosi się przede wszystkim w celu optycznego skrócenia rękawów koszuli. Wówczas zakładamy je na przedramiona i zaciskamy tak, aby wyrównać rękawy, które powinny wystawać około 1-1,5 centymetra poza rękaw marynarki.

Dla dekoracji

Jeśli masz koszulę o idealnej długości rękawów, to nie musisz rezygnować z opasek. W takiej sytuacji będą one pełnić funkcję wyłącznie dekoracyjną, dopełniając stylizację po zdjęciu marynarki. Opaski świetnie prezentują się w towarzystwie szelek.

Do podwiniętych rękawów

Gdy robi się gorąco lub kompletujesz mniej zobowiązującą stylizację, to możesz wykorzystać opaski również do podwiniętych rękawów koszuli. Tutaj ich zadaniem będzie niedopuszczanie do rozwijania się rękawów złożonych na dwie lub trzy zakładki.

Pamiętaj o odpowiednim dopasowaniu opasek do reszty stylizacji

Opaski do rękawów nie mogą stanowić „ciała obcego”, muszą natomiast dopełniać stylizację. Ważne jest, aby były kolorystycznie dopasowane do pozostałych elementów ozdobnych, czyli krawata, szelek, poszetki czy skarpet. Jeśli natomiast preferujesz metalowe opaski, to ich kolorystyka musi być spójna z innymi metalowymi elementami składającymi się na stylizację, czyli zegarkiem, obrączką, sygnetem, spinkami do mankietów czy spinką do krawata.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie