Partnerka odmawia Ci seksu? Być może popełniasz jeden z tych 5 klasycznych błędów

Marek Szydełko
22.05.2017

Seks to dla każdego faceta bardzo ważny element codzienności i jedna z najwyżej postawionych w hierarchii potrzeb życiowych. Gdy zaczyna go brakować, wszystko się wali. W pracy każdy działa Ci na nerwy, irytują Cię głupie programy w telewizji i nie możesz skupić się na czymkolwiek innym, bo i tak w końcu Twoje myśli biegną w jednym kierunku. Jeśli partnerka odmawia Ci seksu, to na pewno ma ku temu ważne powody. Jakie? Wymieniamy 5 najczęstszych błędów popełnianych przez facetów, które potrafią zrujnować życie erotyczne.

  1. Nie dbasz o higienę – tak zwany „męski zapach” nie na każdą kobietę działa niczym afrodyzjak. Jeśli wchodzisz do łóżka bez wcześniejszego prysznica, umycia zębów i z przydługimi paznokciami, to nie dziw się, że wszystkiego się jej odechciewa. Pomyśl, że Twoja partnerka zrobiłaby to samo i nagle zaczęła się do Ciebie przytulać – pewnie nie byłbyś zachwycony czując pod palcami szorstką skórę i wąchając nieświeże włosy, prawda?
  2. Nie skupiasz się na potrzebach partnerki – jesteś samolubem w łóżku? W takim razie masz odpowiedź na pytanie, dlaczego partnerka odmawia Ci seksu. Kobiety też mają swoje potrzeby i – jak głosi mądre powiedzenie – w tym cały jest ambaras, aby dwoje chciało naraz. Jeśli liczy się dla Ciebie wyłącznie spełnienie własnych fantazji i zapominasz przy tym o przyjemności partnerki, nie dziw się obecnej sytuacji.
  3. Bałaganisz – kobiety w większości są estetkami i lubią porządek. Poza tym dla nich gra wstępna zaczyna się na wiele godzin przed pójściem do łóżka. Jeśli ona przez cały dzień nie może się doprosić, abyś posprzątał po obiedzie, to z seksu nic nie wyjdzie. Przed oczami ciągle będzie miała bałagan, który zostawiłeś.
  4. Nie słuchasz jej – każda kobieta lubi czuć, że partner ją rozumie. Nawet jeśli to nieprawda, to przynajmniej udawaj zainteresowanie jej problemami i przede wszystkim ich nie bagatelizuj! Coś, co dla Ciebie jest błahostką, dla partnerki może być życiowym dramatem – okaż więc jej trochę empatii, poświęć czas na rozmowę, a ogniste efekty przyjdą same.
  5. Masz zbyt duże oczekiwania – często przyczyną łóżkowych problemów jest to, że jedna ze stron oczekuje od drugiej niemożliwego. Jeśli np. przestraszyłeś swoją partnerkę zbyt „ambitnym projektem łóżkowym”, to efektem może być jej późniejsza niechęć do zbliżeń. Być może poczuła się upokorzona, może boi się, że nie jest dla Ciebie zbyt dobra i woli unikać ryzykownych – z jej punktu widzenia – sytuacji? To wymaga poważnej rozmowy i przede wszystkim zrozumienia, które musisz jej teraz okazać.

Jeśli zauważyłeś, że popełniasz jeden z tych błędów, postaraj się go jak najszybciej naprawić i nie tkwij w niewygodnej dla Was obojga sytuacji. Wkrótce może być bowiem za późno.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.