Pierwsza wizyta u barbera. Jak się przygotować?

Jerzy Biernacki
07.10.2019

Barber shopy przeżywają dziś prawdziwe oblężenie i powstają w tempie, jakiego nie widzieliśmy od czasów nastania mody na usługi kosmetyczne. Coraz więcej mężczyzn ma świadomość tego, jak ważny jest zadbany wygląd i prawidłowo dobrany look. Profesjonalny barber nie jest zwykłym fryzjerem – to stylista szeroko rozumianego zarostu, który potrafi wyczarować cuda na głowach i twarzach swoich klientów. Jeśli od dawna przymierzasz się do wizyty w barber shopie, to zacznij od przeczytania naszego poradnika. Wyjaśniamy w nim, jak się do tego odpowiednio przygotować.

Zapuść włosy i zarost

Do barber shopu najlepiej jest wybrać się w momencie, gdy – choć dziwnie to zabrzmi – jesteś nieco zapuszczony. Chodzi o to, aby stylista miał szerokie pole do popisu i mógł Ci zaproponować bardzo różne opcje stylizowania zarostu. Jeśli chcesz nosić ładną brodę, to oczywiście nie powinieneś się golić tuż przed wizytą. Zarost powinien mieć przynajmniej dwa tygodnie.

Bądź otwarty na zmiany

Nieprzypadkowo myślisz o tym, aby wybrać się do barber shopu. Najprawdopodobniej chcesz coś zmienić w swoim wyglądzie, a dotychczasowy fryzjer nie jest w stanie zrealizować Twojej wizji czy zaproponować Ci czegoś ciekawego. Pamiętaj więc, aby nie bać się zmian i być otwartym na sugestie stylisty. Nawet jeśli jego pomysł wydaje Ci się szalony, ale masz do barbera zaufanie potwierdzone bardzo pozytywnymi opiniami znajomych, to zaszalej. Kto wie, może od razu po wizycie uznasz, że właśnie o to Ci chodziło?

Znajdź kilka stylizacji, które Ci się podobają

To może bardzo ułatwić zadanie styliście, który dzięki temu lepiej zrozumie, o jaki look może Ci chodzić. Mężczyznom często jest bardzo trudno precyzyjnie określić swoje oczekiwania względem stylu strzyżenia włosów i brody. Warto więc wcześniej przygotować sobie kilka przykładów. Nie wstydź się przyznać, że np. podoba Ci się stylizacja Brada Pitta i chciałbyś wyglądać podobnie. Dobry barber z pewnością osiągnie przynajmniej zbliżony efekt.

Ubierz się tak, jak najczęściej chodzisz na co dzień

Często jest tak, że faceci idą do barbera w „gorszych” rzeczach, bo i tak trzeba będzie je od razu wyprać po powrocie do domu. Tymczasem dużo rozsądniej jest ubrać się dokładnie tak, jakbyś miał iść do pracy czy na spotkanie z klientem. Nie musi to być oczywiście garnitur, ale jeśli masz ulubioną koszulę, to załóż ją przed wizytą w barber shopie. Dlaczego? Ponieważ dzięki temu stylista będzie w stanie dobrać takie cięcie i kierunek stylizacji zarostu, w jakim będziesz wyglądać najlepiej w połączeniu ze swoim standardowym lookiem. Takie szczegóły naprawdę mają duży wpływ na końcowy efekt.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.