Pierwszy wolny weekend od dawna? Przypomnij rodzinie o swojej obecności!

Andrzej Winnicki
27.06.2022

Jak wielu facetów jesteś chodzącym stresem. Masz mnóstwo rzeczy na głowie i nawet nie zauważyłeś, że rodzina osunęła się na Twojej liście życiowych priorytetów. Skądś to znamy… Jeśli jednak na horyzoncie maluje się pierwszy od dawna wolny weekend, który możesz w całości poświęcić dzieciom i partnerce, to nie zmarnuj tej okazji! Przypomnij bliskim o tym, że w ogóle jesteś członkiem tej rodziny. Mamy dla Ciebie kilka wskazówek.

Rodzinne śniadanie

To drobny, ale bardzo ważny gest. Rodzina prawdopodobnie od dawna nie widziała Cię przy śniadaniu, dlatego warto nadrobić zaległości. Ważne, abyś to Ty przygotował śniadanie dla całej rodziny. Wstań wcześniej np. w sobotę i przyrządź każdemu to, co najbardziej lubi. To będzie świetny początek dnia!

Pomóż w ogarnięciu mieszkania

Kolejnym z Twoich weekendowych obowiązków powinno być ogarnięcie mieszkania/domu, a przynajmniej odciążenie w tym partnerki. Przyniesie to dwie korzyści. Po pierwsze: dowiesz się, jak ciężko jest sprzątać i utrzymywać porządek w mieszkaniu. Po drugie: szybciej będziecie mogli przejść do przyjemniejszej części dnia.

Zaplanuj atrakcje poza domem

Niech Ci nie wpadnie do głowy pomysł spędzenia całego wolnego weekendu na kanapie przed telewizorem! Niezależnie od pory roku i pogody zaplanuj jakieś fajne formy aktywności poza domem. Wycieczka do ZOO, wizyta w aquaparku czy po prostu długi spacer lub przejażdżka rowerowa – to tylko wybrane pomysły.

Leniwa niedziela

W niedzielę możesz złapać nieco oddechu i zaproponować rodzinie, abyście się wspólnie trochę polenili. Takie chwile należą się każdemu. Zaplanuj gry planszowe, rodzinne obejrzenie jakiegoś filmu animowanego (obowiązkowo z popcornem), czytanie książek na głos, rodzinne gotowanie niedzielnego obiadu etc.

Nadrób zaległości w rozmowach z dziećmi

Wykorzystaj ten wolny weekend na rozmowy z pociechami. Na pewno mają już jakieś problemy, o których chciałyby Ci opowiedzieć lub sukcesy, którymi jeszcze nie miały okazji się z Tobą podzielić. Dzięki temu nareszcie będziesz na bieżąco ze sprawami dzieci.

 

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.