Pierwszy zestaw do golenia – na co zwrócić uwagę?

Piotr Kowalczyk
27.06.2018

Zestawy do golenia dla dojrzewających mężczyzn to niezwykle istotny aspekt. Dla młodych mężczyzn ceniących przede wszystkim zdrowy wygląd ich skóry twarzy najważniejsza jest po pierwsze maszynka, ale dodatkowo odpowiedni dobór wykorzystywanej pianki do czynności golenia oraz odpowiednie kosmetyki stosowne po goleniu. Dobrze dobrana maszynka umożliwia na pozbywanie się występującego zarostu w niezwykle szybki oraz wygodny sposób. W związku z czym wytrzymałe ostrze umożliwia działać na sucho. Jednak należy być świadomym, iż skraca to niezwykle jego żywotność oraz zmusza do licznych wymian. Wybierając zestawy do golenia trzeba mieć na uwadze, iż to właśnie odpowiednio dobrany żel staje się kwestią po prostu czysto kosmetyczną.

Kosmetyki do pierwszego golenia

Współczesne męskie łazienki to królestwo golarek elektrycznych, maszynek z wymiennym ostrzem, jednak używa się również jednorazowych maszynek. Zatem należy zadać pytanie jaki posiadasz zarost, czyli miękki oraz delikatny może być usunięty dzięki każdej golarce. Jednak w przypadku twardszych trzeba wyposażyć się w zdecydowanie wytrzymalsze akcesoria oraz preparaty odpowiednio zmiękczające.

Trzeba się wyposażyć w profesjonalne zestawy do golenia. Mężczyzna taki może wybierać pomiędzy żelami, kremami, jak i również mydłami oraz piankami przeznaczonymi do golenia. Wybrane przez nas kosmetyki mogą wywołać liczne podrażnienia twarzy. W związku z czym w przypadku, gdy czujesz, iż twoja skóra nieprzyjemnie swędzi i piecze w trybie natychmiastowym zmień swoje środki do pielęgnacji.

Golenie a pielęgnacja skóry

Nie powinieneś zrażaj się licznymi początkowymi niepowodzeniami w czasie golenia. Z upływem czasu nabierzesz odpowiedniej wprawy, a czynność tak naprawdę przestanie być bardzo wysokim wyzwaniem. Zatem, kiedy pozbywasz się swojego zarostu odpowiednio napinaj skórę oraz dodatkowo dokonuj naciągania ją palcami ku górze. Natomiast ostrze maszynki musi poruszać się w tym samym kierunku, czyli najlepiej od góry ku dołowi.

Posiadając profesjonalne zestawy do golenia nie powinno zapominać się, aby dociskać je do naszej twarzy niezwykle delikatnie, czyli z wyczuciem. W przeciwnej sytuacji dokonasz naruszenia zewnętrznej warstwy swojego naskórka. Miej dodatkowo na uwadze, że skórę powinno się w sposób solidny naprężyć. Dzieje się tak dlatego, iż owłosienie na twarzy nastolatka nie w każdym miejscu jest identyczne. Skutkuje to tym, iż na głowie jego włosy są odpowiednio miękkie oraz elastyczne. Natomiast zarost na brodzie oraz policzkach bywa niezwykle sztywny bądź nawet niezwykle gruby.

Jakie występują problemy?

W czasie pierwszego golenia nie uda nam się uchronić przed występującymi mikrourazami naszego naskórka. Nie zrażajmy się, bowiem małe krwawienia w żaden sposób nie są niebezpieczne, ale tak naprawdę należy je łagodnie odkazić. Zatem powinniśmy wyposażyć się w wodę utlenioną, jak i również wacik do odpowiedniego przemywania naszej twarzy. W sytuacji pozbycia się zarostu powinniśmy sięgnąć po środek przeznaczony po goleniu, który zdecydowanie złagodzi podrażnienia.

W niektórych sytuacjach zdarza się, iż zarost młodego mężczyzny wywołuje zdecydowanie poważniejsze kłopoty. Przedstawia się, iż zmiany skórne w większości przypadków obejmują szyję oraz policzki. To właśnie wtedy możemy zaobserwować małe pęcherzyki, ale z upływem czasu w następstwie takiego rozwoju stanu zapalnego zaobserwować możemy ropne krostki, które niezwykle utrudniają golenie. Wskazówką staje się, iż nie powinno dotykać się ich brudnymi rękoma oraz wyciskać.

W takim przypadku powinieneś zrezygnować na parę dni z czynności golenia. Natomiast, gdyby taki stan utrzymywał się powinieneś zarejestrować się do wybranego dermatologa na wizytę lekarską. Wyposażając się w zestawy do golenia należy mieć świadomość, że pierwsze golenie to tak naprawdę początek czynności, którą powinno powtarzać się poprzez całe życie.

Podsumowując

W chwili, gdy pojawia się u mężczyzny pierwszy zarost powinien wyposażyć się w profesjonalne zestawy do golenia. Należy być obiektywnym i stwierdzić, iż jest to również źródło wielu zmartwień oraz niekiedy nawet kłopotów.

Artykuł partnera serwisu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.