Płaszcz zamiast kurtki? Sprawdź, czy to dobry pomysł

Marek Szydełko
08.12.2022

Kurtka czy płaszcz, płaszcz czy kurtka? Wielu panów staje przed takim dylematem. Gdy w grę wchodzą zarówno kwestie użytkowe, jak i estetyczne, to wybór wcale nie jest taki prosty. Kurtka i płaszcz mają nieco inne funkcje, choć w gruncie rzeczy służą do tego samego – mają nam zapewnić odpowiedni komfort termiczny w chłodne dni. Planujesz wybrać płaszcz zamiast kurtki? Na początek przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, czy to na pewno dobry pomysł.

Płaszcz jest bardziej elegancki

Płaszcz to na pewno dobra propozycja dla panów stawiających na elegancję. Jest to uniwersalny, a przy tym efektowny element męskiego stroju jesienno-zimowego. Zakładając płaszcz, nawet do jeansów, możesz mieć pewność, że prezentujesz się co najmniej dobrze.

Oczywiście można również znaleźć eleganckie kurtki zimowe, natomiast nigdy nie będzie to ten sam poziom stylizacji, co w przypadku płaszcza.

Płaszcz wyszczupla sylwetkę

Dla wielu panów będzie to ważny argument przemawiający za płaszczem. Zwłaszcza, jeśli nie możesz się pochwalić idealną sylwetką, to powinno Ci zależeć na jej optycznym wyszczupleniu. Dobrze dobrany płaszcz to gwarantuje, w przeciwieństwie do kurtki, która wręcz przynosi dokładnie odwrotny efekt.

Nie jest zbyt wygodny na co dzień

Zanim wybierzesz płaszcz zamiast kurtki, to musisz wiedzieć, że ten pierwszy nie jest szczególnie wygodny. Fajnie sprawdza się podczas wielkiego wyjścia, spaceru po mieście czy krótkiej przejażdżki samochodem, natomiast do tzw. biegania i załatwiania tysięcy spraw lepszym wyborem będzie kurtka.

Nie chroni przed zimnem tak jak dobra kurtka

Tutaj sprawa jest prosta. jeśli priorytetem jest dla Ciebie skuteczna ochrona przed zimnem, to wybierz dobrą kurtkę zimową zamiast płaszcza. Kurtka zapewnia o wiele lepszy komfort termiczny, ponieważ szczelnie okrywa ciało i izoluje od zimna.

I tak nie unikniesz zakupu kurtki

Nasz rada? Najlepiej mieć zarówno płaszcz, jak i kurtkę. Dzięki temu będziesz mógł dopasować okrycie do konkretnej sytuacji i wykorzystać zalety płaszcza oraz kurtki. Ta druga jest i tak niezastąpiona na co dzień i podczas uprawiania różnych form aktywności na świeżym powietrzu (jazda na nartach, zabawy z dziećmi w śniegu).

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.