Po pierścionek zaręczynowy z… narzeczoną? Dlaczego to dobry pomysł?

Andrzej Winnicki
17.06.2021

Choć sytuacja, w której mężczyzna idzie do salonu jubilerskiego po pierścionek zaręczynowy w towarzystwie przyszłej narzeczonej wydaje się dość absurdalna, to jednak na taki krok decyduje się coraz więcej par. Niesie to ze sobą kilka istotnych zalet, które omawiamy w naszym poradniku.

Nie pomylisz rozmiaru

To najważniejszy argument przemawiający za tym, aby jednak zrezygnować z typowo romantycznych, zaskakujących oświadczyn i pójść w stronę pragmatyzmu. Jeśli wybierzesz się do salonu jubilerskiego z przyszłą narzeczoną, która oczywiście wie, co jest celem wizyty, to unikniesz klasycznego problemu: pierścionek jest za mały/za duży. Oboje zaoszczędzicie sporo czasu. Pamiętaj również, że zmiana rozmiaru pierścionka zaręczynowego nie musi być wcale taka prosta, jak się wydaje, nie wspominając już o dodatkowych kosztach.

Kupisz taki pierścionek, jaki naprawdę podoba się narzeczonej

Choć chyba żadna narzeczona nie przyznała się, że podarowany jej pierścionek jest brzydki czy kompletnie nie w jej guście, to w ciemno założyć, że takie sytuacje się zdarzają. Ty lubisz diamenty, ona szmaragdy, Ty preferujesz żółte złoto, ona białe etc. Jeśli wybierzesz się po pierścionek zaręczynowy w towarzystwie przyszłej narzeczonej, to będziesz mieć problem z głowy.

Oboje unikniecie kłopotliwej sytuacji

Za taką można uznać moment, w którym narzeczona np. nie może włożyć pierścionka na palec, ponieważ jest stanowczo zbyt mały. Dla Ciebie to nic takiego, ale narzeczona może widzieć tę sytuację zupełnie inaczej i np. pomyśleć sobie, że strasznie przytyła, a Ty wolałbyś jednak mieć szczuplejszą kobietę. Po co fundować sobie, a szczególnie narzeczonej takie negatywne emocje, skoro można po prostu pójść razem do salonu jubilerskiego i wybrać idealny pierścionek zaręczynowy?

Oświadczyny z zaskoczenia są przereklamowane

Pewnie, że wiele kobiet może marzyć o takich klasycznych oświadczynach, ale jeśli dobrze znasz swoją dziewczynę i wiesz, że twardo stąpa po ziemi i nie potrzebuje takich scenek, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyście wspólnie wybrali dla niej pierścionek zaręczynowy. Powyższe argumenty jednoznacznie wskazują, że warto się na taki krok zdecydować.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Na naszej stronie korzystamy z plików cookies w celu spersonalizowania reklam, więcej informacji.