Po tym poznasz, że Twoja partnerka może być poważnie chora

Maciej Piwowski
19.05.2021

Choroba jest czasem ogromnej próby dla partnerów. Czasami jedna strona za wszelką cenę próbuje ukryć swoje dolegliwości, aby nie martwić partnera i nie obarczać go swoimi problemami. Być może masz właśnie do czynienia z taką sytuacją w Twoim związku. W naszym poradniku wymieniamy sygnały, które mogą świadczyć o tym, że Twoja partnerka jest poważnie chora.

Założyła sobie teczkę z wynikami badań

I co najważniejsze – pilnuje tej teczki, jak oka w głowie. Nie pozwala Ci jej dotykać, chowa ją przed Tobą, a gdy tylko się do niej zbliżysz, to od razu robi Ci awanturę o grzebanie w jej prywatnych rzeczach. Zwróć uwagę, czy ta teczka z tygodnia na tydzień nie staje się coraz grubsza.

Wychodzi gdzieś w ciągu dnia i zasłania się różnymi wymówkami

Jeśli wiesz, że np. w południe Twoja partnerka powinna być w pracy, ale gdzieś regularnie wychodzi, to możesz podejrzewać, że udaje się do lekarza. Zapytaj ją o to. Jeśli zasłoni się jakimiś mało wiarygodnymi wymówkami, to zacznij podejrzewać, że z jej zdrowiem może być coś nie w porządku.

Diametralna zmiana nastroju

Twoja partnerka z natury jest bardzo pozytywnie nastawiona do życia, często się śmieje i jest bardzo aktywna, ale od pewnego czasu zauważyłeś tutaj ogromną zmianę? Przyczyną mogą być właśnie złe wyniki badań. Diametralna zmiana nastroju jest typowa dla osób, które dowiedziały się, że są ciężko chore, ale nie wiedzą, jak o tym powiedzieć bliskim.

Zaczęła się spieszyć z załatwianiem różnych spraw

Mogą to być nawet drobiazgi, typu zapisanie dziecka do przedszkola, kupienie potrzebnych rzeczy do domu czy zrobienie porządków w szafie, aby pozbyć się niechcianych ubrań. Jeśli wcześniej nigdy tego nie robiła, to jest prawdopodobne, że przyczyna leży po stronie choroby. Twoja partnerka podświadomie próbuje załatwić jak najwięcej spraw, póki jeszcze ma na to siłę. Koniecznie z nią o tym porozmawiaj.

Nie snuje planów

Jeszcze do niedawna to Twoja partnerka była główną siłą napędową w Waszym związku? To ona zawsze wybierała miejsce na wakacje, szukała różnych okazji zakupowych, kombinowała z remontami i snuła wizję wspólnej starości w jakimś pięknym miejscu. Jeśli to się właśnie zmieniło, to możliwe, że przyczyną jest zdiagnozowanie u niej jakiejś poważnej choroby. Nie powinieneś tego bagatelizować.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.