Pod namiot z rodziną: co warto kupić na start?

Marek Szydełko
30.10.2023

Planujesz wypad pod namiot z całą rodziną? Jeśli chcesz, aby szczególnie dzieci od razu złapały bakcyla biwakowania, to na dobry początek zainwestuj w kilka podstawowych rzeczy. Oto gotowa lista zakupów przed dziewiczym biwakiem.

Oczywiście namiot

Jeśli nie masz pewności, czy biwakowanie przypadnie Wam do gustu, to być może warto rozważyć wypożyczenie namiotu. Decydując się na zakup na pewno nie należy oszczędzać ani na jakości, ani na wielkości – namiot powinien zapewnić maksimum komfortu wszystkim przebywającym w nim osobom. Zwróć uwagę na łatwość rozkładania i składania namiotu (świetne są modele pompowane) oraz na powierzchnię przedsionka.

Stolik i taborety

Na biwak z rodziną koniecznie trzeba zabrać stolik, przy którym wygodnie zjecie śniadanie, obiad i kolację czy pogracie w gry planszowe. Fajnie sprawdzają się stoliki składane jak walizka, które w komplecie zawierają już taborety.

Wygodniejsze krzesła

Na dłuższą metę nie da się komfortowo siedzieć na taboretach, dlatego warto zainwestować w wygodniejsze krzesła czy nawet fotele – wszystko zależy tutaj od budżetu oraz ilości miejsca w samochodzie.

Maszynkę do gotowania lub kuchenkę

Jeśli ma to być biwak z prawdziwego zdarzenia, to postaw na maszynkę lub kuchenkę elektryczną na kartusze. Jeśli jednak wolicie wybrać się na fajny kemping, gdzie na parceli będzie przyłącze prądu, to wygodniejszą opcją jest kuchenka indukcyjna.

Materace i śpiwory

Spanie na gołej ziemi to słaby pomysł, o czym przekonałbyś się już pierwszego poranka. Stąd radzimy zainwestować w porządne materace, najlepiej pompowane, które zapewnią wysoki komfort spania pod namiotem. Do przykrycia idealnie sprawdzają się śpiwory – co ważne, zajmujące mało miejsca po złożeniu.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie