Poznaj cechy idealnego zegarka garniturowego

Krzysztof Jagielski
04.04.2024

Zegarek garniturowy to ważny element męskiej garderoby, który stanowi eleganckie dopełnienie formalnego stroju. Jak sama nazwa wskazuje zakładamy go do garnituru lub po prostu do marynarki. Jego wybór powinien być przemyślany, aby idealnie komponował się z całą stylizacja i odzwierciedlał indywidualny styl właściciela. Oto najważniejsze cechy zegarka garniturowego.

Prosty, elegancki design

Zegarek garniturowy charakteryzuje się zazwyczaj minimalistycznym i eleganckim designem. Niemile widziane są wszelkie ekstrawagancje. Postaw na klasykę, a na pewno zegarek będzie dobrze korespondować z formalnym strojem.

Budowa

Zegarek garniturowy powinien być stosunkowo cienki, aby łatwo mieścił się pod mankietem koszuli. Tarcza zegarka powinna być prosta, bez zbędnych ozdób czy nadmiaru komplikacji. Optymalna średnica tarczy to 38-40 mm. Jeśli chodzi o pasek, to najlepiej sprawdzi się tutaj klasyczna skóra.

Stonowana kolorystyka

Wybierając zegarek garniturowy postaw na klasyczne kolory takie jak czarny, srebrny, złoty czy biały. Pasek zegarka zwykle jest czarny lub brązowy.

Wysoka jakość wykonania

Zegarek do garnituru powinien być synonimem wysokiej jakości, w końcu zakładamy go na specjalne okazje. Warto więc zainwestować w model dobrej marki, z automatycznym mechanizmem.

Czytelność

Tarcza zegarka powinna być czytelna, z wyraźnymi wskazówkami i indeksami. Dobrze sprawdzi się np. biała tarcza w połączeniu z czarnymi lub złotymi wskazówkami. Nie jest natomiast potrzebny chronograf.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie