Poznaj najważniejsze zalety komputerów all in one

Antoni Kwapisz
23.03.2021

Komputery all in one nigdy nie zdobyły sobie takiej popularności, jak laptopy czy nawet poczciwe pecety. Mimo to z roku na rok obserwujemy coraz wyższe wyniki sprzedaży tego sprzętu. To efekt tego, że więcej osób zaczyna dostrzegać zalety komputerów all in one. Jeśli właśnie szukasz nowego urządzenia do biura czy domu, to koniecznie rozważ zakup właśnie komputera bez jednostki centralnej. Co za tym przemawia? Sprawdź w naszym poradniku.

Oszczędność miejsca

Bezsprzecznie największą zaletą komputerów all in one jest właśnie to, że zajmują one bardzo mało miejsca. Co prawda nie są tak kompaktowe, jak laptopy, ale jeśli i tak korzystasz z komputera tylko przy biurku, to sprzęt bez jednostki centralnej na pewno dobrze się tutaj sprawdzi. Jest to szczególnie ważne w czasach, gdy coraz więcej osób pracuje z domu i nie może wygospodarować większej ilości przestrzeni na osobny monitor i komputer stacjonarny.

Estetyka

Komputery all in one z pewnością mogą się podobać. Uwagę zwraca minimalistyczny design oraz fakt, iż w zasadzie jedynym widocznym elementem zestawu jest duży monitor pełniący funkcję jednostki centralnej. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby stanowisko do pracy było nie tylko wygodne, ale też efektownie się prezentowało, to taki komputer powinien Ci przypaść do gustu.

Funkcjonalność

Komputer all in one, w przeciwieństwie do tradycyjnego peceta, pozwala uniknąć denerwującej plątaniny kabli. Zwłaszcza, jeśli dodatkowo zastosujesz bezprzewodową myszkę i klawiaturę. Wówczas zyskasz bardzo funkcjonalne i łatwe w aranżacji stanowisko pracy, które zapewni Ci dostateczną ilość miejsca.

Duży dotykowy ekran

Oczywiście tę zaletę docenią wyłącznie posiadacze komputerów all in one z ekranem dotykowym, co jednak staje się już standardem. Taki ekran jest super wygodny w użytkowaniu, zarówno podczas pracy, jak i np. oglądania filmów. Z uwagi na sporą przekątną zapewnia dużo wyższy komfort niż typowy laptop.

Dobre parametry robocze

Komputery all in one dostępne na rynku nie są tanie, ale mówimy tutaj o sprzęcie z wyższej półki. Praktycznie zawsze możemy liczyć na szybki procesor i ilość pamięci RAM umożliwiającą swobodną pracę czy to w programach biurowych, czy do projektowania grafiki.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.