Poznaj strzelanki, w które musisz zagrać!

Krzysztof Jagielski
12.04.2022

Strzelanki, czyli gry z gatunku FPS i TPP to bez najmniejszych wątpliwości jedna z najpopularniejszych kategorii gier, które emocjonują graczy na każdej platformie, począwszy od komputerów stacjonarnych, przez konsole XBOX i PlayStation, aż po inne konsole przenośne. Lubimy od czasu do czasu poczuć adrenalinę przy strzelance? Koniecznie sprawdźmy te nagradzane i chwalone przez krytyków tytuły, które z pewnością spełnią nasze oczekiwania.

Call of Duty: Vanguard

Na początek klasyka gatunku, jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii strzelanek na świecie, które już od dobrych kilkunastu lat zawładnęły tą branżą na praktycznie wszystkich platformach. Najnowsza, wydana w 2021 roku kontynuacja serii o nazwie Call of Duty: Vanguard po raz kolejny przenosi nas w realia II Wojny światowej, podczas której przyjdzie nam walczyć z wrogimi armiami na różnych frontach - począwszy od desantu we Francji, przez Afrykę Północną, aż po Stalingrad i w końcu sam Berlin. Sama rozgrywka dla jednego gracza to raptem 5 godzin przygody, jednak prawdziwy potencjał produkcji drzemie w trybie Multiplayer, który oferuje dostęp aż do 20 różnych map. 

Battlefield 2042

Battlefield to kolejna seria strzelanek, która od wielu lat zachwyca nas nowatorskim podejściem do trybu Multiplayer. Celowo wspominamy tu o trybie wieloosobowym ze względu na fakt, że Electronic Arts szczególną uwagę zawsze przykłada właśnie do stworzenia najbardziej atrakcyjnych warunków do gry przez internet z innymi fanami serii. W najnowszej odsłonie popularni elektronicy przenoszą nasze zmagania do niedalekiej przyszłości, gdzie równowaga w świecie została mocno zachwiana, a naszym zadaniem jest, wcielając się w wyspecjalizowanych żołnierzy, ten chaos opanować. Za co fani serii pokochali Battlefield 2042? Przede wszystkim za wykorzystanie ogromnego potencjału popularnego silnika Frostbite, który wyniósł grafikę na wyżyny możliwości. 

Crysis Remastered Trilogy

Wspominając o strzelankach, nie sposób zapomnieć o legendarnej serii Crysis. Ze względu na fakt, że gra jest już nieco wiekowa, Saber Interactive postanowił nieco odmłodzić swoje dzieci i już od kilku miesięcy do naszej dyspozycji pozostaje trylogia złożona z Crysis, Crysis 2 oraz Crysis 3. Wszystkie te gry możemy podziwiać na najpopularniejszych platformach, a odświeżona szata graficzna jeszcze bardziej zachęca nas do spróbowania swoich sił w jednej z najpopularniejszej serii FPSów. 

Rainbow Six Extraction

Rainbow Six to kolejna z serii, która od wielu lat zachwyca fanów taktycznej strzelanki, w której poza karabinem warto wykorzystać również głowę. Najnowsza z serii, Rainbow Six Extraction stanowi rozszerzenie wątków z poprzedniej części Siege i pozwala na jeszcze więcej rozrywki w ramach gry jako oddział Rainbow Six. Cała gra skupia się na współpracy, a największą frajdę sprawia nam kooperacja z innymi graczami, z którymi staramy się powstrzymać przeciwników sterowanych przez sztuczną inteligencję. Głównym punktem fabuły jest pasożyt, który sieje ogromne zniszczenia wśród mieszkańców, a zadaniem naszego oddziału jest go zneutralizować. 

Listę wszystkich strzelanek, w które warto pograć znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/strzelanka/

Artykuł partnera.

Zgłoś swój pomysł na artykuł

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie